Netflix zamyka „Szkołę dla elity”! Serial dobiegnie końca wraz z 8. sezonem

Po pięciu latach hitowy dramat o dojrzewaniu w ekskluzywnej prywatnej szkole w Hiszpanii dobiega końca. Przedstawiciele Netfliksa ogłosili, że wraz z realizowanym obecnie ósmym sezonem, serial „Szkoła dla elity” dobiegnie końca. 

Streamer połączył wieści o finałowej odsłonie „Szkoły dla elity” z nadchodzącą wielkimi krokami premierą siódmego – i zatem przedostatniego – sezonu serialu, którą zaplanowano już na najbliższy piątek, 20 października.

Netflix zlecił realizację ósmej serii jeszcze w lipcu tego roku. Co jednak ciekawe: nie wspomniano wówczas, że będzie to finałowa odsłona serialu. Obecny raport serwisu TV Line wskazuje z kolei, że streamer nie zdecydował się na udzielenie w sprawie żadnego komentarza. Postawa kierowników platformy zachęca zatem do spekulacji, czy „Szkoła dla elity” dobiegnie końca w związku z oryginalnym zamysłem twórców serialu, czy w ramach cięć dokonywanych przez Netfliksa w katalogu swoich oryginalnych produkcji. 

Niezależnie od przyczyny, deklaracja o zamknięciu „Szkoły dla elity” pojawiła się obok najnowszego teasera siódmego sezonu. Oryginalny wpis poniżej.

Sprawdź też:

Znaczna część najbliższych odcinków skupi się wokół wątku Omara (Omar Ayuso). Chłopak prowadzi nowe życie na uniwersytecie i stara się trzymać z dala od Las Encinas. Poczucie winy za śmierć Samuela nadal go dręczy, co skłania chłopaka do podjęcia terapii. Dzięki stażowi Omar postanawia jednak wrócić do szkoły, aby stawić czoła demonom. Dzięki niemu odkryjemy, że reszta uczniów również po cichu walczy z własnymi koszmarami. Najważniejszym motywem serii będzie zdrowie psychiczne i kwestia tego, jak większość z nas je zaniedbuje z uwagi na strach czy ignorancję

Obok Omara w najbliższej odsłonie „Szkoły dla elity” zobaczymy Ivána (André Lamoglia), Isadorę (Valentina Zenere), Bilala (Adam Nourou), Sarę (Carmen Arrufat), Raúla (Álex Pastrana), Dídaca (Álvaro de Juana), Nico (Ander Puig), Rocía (Ana Bokesa) oraz Sonię (Nadia Al Saidi). Grupę nowych bohaterów stworzą natomiast: Chloe (Mirela Balić), Carmen (Maribel Verdú), Eric (Gleb Abrosimov), Martin (Leonardo Sbaraglia), Joel (Fernando Líndez). Do obsady serii dołączyła też brazylijska gwiazda muzyki Anitta

Zdj. Netflix