Nowy psychothriller z Anne Hathaway i Thomasin McKenzie wygląda świetnie. Zobaczcie zwiastun

Anne Hathaway i Thomasin McKenzie już wkrótce pojawią się na ekranach kin za sprawą psychologicznego thrillera „Eileen” będącego adaptacją docenionej powieści amerykańskiej pisarki Ottessy Moshfegh. Zobaczcie pierwszy zwiastun.

Anne Hathaway i Thomasin McKenzie w nowym thrillerze

Główną bohaterką filmu jest tytułowa Eileen (Thomasin McKenzie), młoda kobieta pracująca w miejscowym więzieniu dla młodzieży. Codzienność obcowania z trudnymi przypadkami sprawiła, że dziewczyna stała się zdystansowana i obojętna na ponurą naturę swojego pracowniczego środowiska. Wszystko zmienia się diametralnie, gdy w jej otoczeniu pojawia się dr Rebecca St. John (Anne Hathaway). Eileen daje się zauroczyć czarującej i enigmatycznej kobiecie. Gdy bohaterki zbliżają się do siebie, Eileen zaczyna odkrywać nowe aspekty swojej osobowości i pragnień. Jej metamorfoza przybiera jednak niepokojący obrót, gdy Rebecca ujawnia swój mroczny sekret, który sprowadza Eileen na złowrogą ścieżkę.

W obsadzie filmu są także Shea Whigham („Joker”), Marin Ireland (Aż do piekła) i Owen Teague („Pani Fletcher”). Scenariusz napisali Luke Goebel oraz sama Moshfegh. Reżyserią zajął się z kolei William Oldroyd debiutujący w pełnometrażowym kinie filmem „Lady M.” z 2016 roku.

Sprawdź też:

Produkcja trafi na ekrany jeszcze w tym roku. Wytwórnia NEON ustaliła datę premiery na 1 grudnia. Niestety nie potwierdzono jeszcze, kiedy produkcję będą mogli obejrzeć polscy widzowie

zdj. NEON