Nicolas Cage stanie oko w oko z gangiem surferów. W planach nowy psychologiczny thriller

Podczas Festiwalu Filmowego w Cannes ogłoszono kolejny projekt, w który zaangażuje się Nicolas Cage. Tym razem gwiazdor „Mandy” i „Świni” weźmie na siebie rolę mężczyzny znanego jako Surfer i wymierzy sprawiedliwość gangsterom z australijskiej plaży.

Filmem „The Surfer” jako reżyser zajmie się Lorcan Finnegan, twórca takich produkcji jak „Nocebo” czy „Wiwarium”. Scenariusz przygotował z kolei Thomas Martin („Gwiazda szeryfa”). Cage wcieli się w mężczyznę, który po wielu latach spędzonych w Stanach Zjednoczonych decyduje się na powrót do rodzinnego miasta na australijskim wybrzeżu. Wkrótce po przybyciu pada ofiarą lokalnego gangu surferów, uzurpującego sobie prawo do odosobnionej plaży, na której bohater spędził dużą część swojego dzieciństwa. Doznawszy upokorzenia ze strony grupy – i to na oczach swojego nastoletniego syna – bohater Cage'a postanawia pozostać na plaży i wypowiada kryminalistom osobistą wojnę. Konflikt szybko eskaluje zaś stawki wymykają się spod kontroli.

We wczesnych opisach „The Surfer” charakteryzowany jest jako „pogłębiony thriller psychologiczny”. Film dopiero zostanie, albo został już przedstawiony potencjalnym dystrybutorom podczas trwającego do następnej soboty festiwalu w Cannes. Produkują Robert Connolly („Susza”), Leonora Darby („Noc tajemnic”), James Harris („Weselne przeznaczenie”) i Mark Lane („Nie jestem seryjnym mordercą”). Prace zdjęciowe na planie filmu mają ruszyć jeszcze we wrześniu tego roku na terenie Australii. 

Sprawdź też: Disney siedzi na ukończonej animacji o Obcym i Predatorze? I to od czasu przejęcia 20th Century Fox

W kontekście bieżących projektów Nicolasa Cage'a warto dodać, że w planach od niedawna znajduje się też druga odsłona „Pana życia i śmierci”. Aktor ponownie zawita do świata wykreowanego przez reżysera Andrew Niccola – tym razem u boku gwiazdora zobaczymy Billa Skarsgårda („John Wick 4”, „To”). Więcej o sequelu przeczytacie w tym miejscu.

Cage zagrał też w thrillerze „Sympathy for the Devil”, opowiadającego historię mężczyzny znanego jako Kierowca. Bohater trafia w sam środek niebezpiecznej rozgrywki, gdy z przymusu przyjmuje zadanie przewiezienia tajemniczego mężczyzny, określonego mianem Pasażera. Scenariusz do filmu napisał Luke Paradise. Data premiery filmu nie została jeszcze ujawniona

Źródło: The Hollywood Reporter / zdj. Lionsgate