Nicolas Cage w klimatach „Cichego miejsca”. Oto zapowiedź nowego thrillera post-apo

Nicolas Cage wraca na ekrany. Tym razem w ramach postapokaliptycznego thrillera zatytułowanego „Arcadian” i w towarzystwie Jaedena Martella („To”) oraz Maxwella Jenkinsa („Zagubieni w kosmosie”). Akcja filmu rozgrywa się w świecie po cywilizacyjnym kolapsie i gwałtownym spadku populacji. Zadebiutował pierwszy zwiastun.

Nicolas Cage w nowym horrorze w klimacie „Cichego miejsca”

Aktor z „Dream Scenario”, i„Świni” przyjął w nowym filmie rolę farmera-odludka, który wraz ze swoimi dwoma nastoletnimi synami zdołał przetrwać katastrofę. Rodzina wciąż znajduje się w niebezpieczeństwie. Każdej nocy, tuż po zachodzie słońca, na żer wychodzą krwiożercze istoty i mordują wszystko, co stoi na ich drodze. Po tym, jak jeden z synów podejmuje lekkomyślną decyzję i naraża się na atak, bohaterowie zostają zmuszeni do brutalnej walki o życie.

Sprawdź też: Pamiętacie go ze „Zwierząt nocy”. Teraz zagra w heistowym thrillerze z Samarą Weaving

Jako reżyser za „Arcadian” odpowiada Ben Brewer, twórca „Skarbca” z 2016 roku (z główną rolą Cage'a) i zarazem specjalista od efektów specjalnych (między innymi przy „Wszystko wszędzie naraz”). Scenariusz napisał Michael Nilon („Braven”).

Za oceanem dystrybucją filmu zajmie się RLJE Films. Do kin „Arcadian” zawita już w przyszłym miesiącu: dokładnie 12 kwietnia. Parę miesięcy później produkcję będą mogli zobaczyć subskrybenci amerykańskich usług Shudder i AMC+.

Termin premiery w Polsce nie został jeszcze potwierdzony.

zdj. RLJE Films