Nie będzie drugiej części „Dead Reckoning”! Nowe „Mission: Impossible” zmieniło tytuł

Studio Paramount Pictures wycofało się z pomysłu na stworzenie dwóch części „Dead Reckoning”. Przy okazji ogłaszania premiery w streamingu siódma część serii „Mission: Impossible” otrzymała nieco zmieniony tytuł, który jasno potwierdza, że kontynuacja nie będzie określana jako „Dead Reckoning Part 2”.

Nie będzie drugiej części „Dead Reckoning”. Zmiana tytułu „Mission: Impossible

Paramount chce, aby widzowie zapomnieli o tym, że siódma część „Mission: Impossible” miała w tytule dopisek: część 1. Studio zmieniło tytuł filmu debiutującego w zeszłym roku na „Mission: Impossible – Dead Reckoning”. To już nie będzie pierwsza część dwuczęściowej sagi, a przynajmniej nie na poziomie tytułów. Decyzję tę podjęto przy okazji ogłoszenia premiery nowych przygód Ethana Hunta w streamingu. Ujawniono, że w Stanach Zjednoczonych film zawita do oferty serwisu Paramount+ dokładnie 25 stycznia.

Sprawdź też: Player znowu ma darmową ofertę! 15 nowych kanałów i koniec VOD – odpowiedź na nadejście Max.

Decyzja o zmianie tytułu siódmej części nadchodzi kilka miesięcy po tym, jak ogłoszono, że ósma część serii, zatytułowana pierwotnie „Dead Reckoning Part Two”, została opóźniona o ponad rok z 28 czerwca 2024 roku na 23 maja 2025 roku. Oficjalnie film nie ma jeszcze podtytułu, ale w siedzibie Paramount Pictures określa się go po prostu mianem „Mission: Impossible 8”. Po tym jak siódemka straciła z tytułu dopisek o części pierwszej, nie ma już wątpliwości, że ósemka otrzyma podtytuł bez wzmianki o części drugiej. Nie oznacza to jednak, że fabuła filmu będzie inna. Nadal otrzymamy oczywiście kontynuację historii rozpoczętej w ostatniej odsłonie przygód bohatera, w którego od lat wciela się Tom Cruise.

Kiedy „Mission: Impossible – Dead Reckoning” trafi do streamingu?

mission impossible tom cruise i rebecca ferguson

Studio zrozumiało jednak, że brak spektakularnego sukcesu „Dead Reckoning Part One” sprawi, że kontynuacja w przypadku zachowania tytułu z dopiskiem: Część druga odstraszy niektórych widzów od wizyty w kinie, co wpłynie negatywnie na finansowe przychody. Na całym świecie film zarobił jedynie 567 mln dolarów, co oznaczało straty na poziomie kilkudziesięciu mln dolarów dla studia Paramount Pictures.

Sprawdź też: Indiana Jones zaliczy jeszcze jeden powrót! Tym razem w nowej grze wideo!

Jeśli chodzi o Polskę, to w naszym kraju po „Mission: Impossible – Dead Reckoning” będziemy mogli sięgnąć z lekkim opóźnieniem, bo debiut filmu przypadnie dopiero na 9 lutego. Produkcja zostanie udostępniona wówczas w katalogu serwisu SkyShowtime.

zdj. Paramount Pictures