Indiana Jones zaliczy jeszcze jeden powrót! Tym razem w nowej grze wideo!

W zeszłym roku Indiana Jones zaliczył wielki powrót na duży ekran i wygląda na to, że powroty weszły mu w krew, bo w tym roku popularny poszukiwacz skarbów powróci do świata gier wideo. Ujawniono właśnie zwiastun z gry „Indiana Jones i wielki krąg”.

Indiana Jones wraca do świata gier wideo!

Pierwszy raz o planach na stworzenie nowej gry o przygodach Indiany Jonesa usłyszeliśmy jeszcze w 2020 roku. Za nowe przedsięwzięcie będące pierwszoosobową strzelanką odpowiadają firmy Bethesda i MachineGames i właśnie doczekaliśmy się pierwszego zwiastuna i możemy w końcu rzucić okiem, jak będzie wyglądała rozgrywka w „Indiana Jones i wielki krąg”.

Akcja gry została osadzona pomiędzy wydarzeniami znanymi z filmów „Poszukiwacze zaginionej Arki” i „Ostatnia krucjata”. Jest rok 1937, złowrogie siły przeszukują świat w poszukiwaniu sekretu starożytnej mocy połączonej z Wielkim Kręgiem i tylko jedna osoba może je powstrzymać – Indiana Jones. Twórcy obiecują, że będzie to iście filmowa przygoda i pozwoli graczom na wcielenie się w legendarnego archeologa. Studio MachineGames opowiada między innymi za serię „Wolfenstein” i ma na swoim koncie wiele branżowych nagród.

Sprawdź też: Player znowu ma darmową ofertę! 15 nowych kanałów i koniec VOD – odpowiedź na nadejście Max.

Elementy rozgrywki w nowej grze z Indianą Jonesem to mieszanka widowiskowych walk, skradania się, rozwiązywania łamigłówek, strzelanki i oczywiście… momentów, w których trzeba będzie skorzystać z bicza Indy’ego służącego zarówno do przemieszczania się, odwracania uwagi, jak i eliminowania wrogów. W grze wykorzystano podobiznę bohatera znanego z filmów, w którego wcielał się Harrison Ford, a głosu bohaterowi użyczył Troy Baker znany przede wszystkim jako Joel z gier „The Last of Us”.

Premiera gry „Indiana Jones i wielki krąg” odbędzie się jeszcze w 2024 roku na konsolach Xbox i komputerach stacjonarnych.

zdj. MachineGames  / Lucasfilm