Nie martwcie się o „Constantine’a 2”. Film jest w rękach Keanu Reevesa!

Mało który projekt wytwórni Warner Bros. wiązał się w ostatnich latach z tyloma sprzecznymi informacjami, co długo zapowiadany sequel „Constantine'a”. Po lutowych plotkach o rzekomym skreśleniu planów realizacyjnych, nowych informacji udzielił właśnie Francis Lawrence, twórca pierwszej odsłony przygód komiksowego egzorcysty w wersji Keanu Reevesa.

Reżyser wierzy, że drugi „Constantine” powstanie. „Prowadzimy rozmowy”

Przypomnijmy, że wśród ogłoszonych przez Jamesa Gunna i Petera Safrana – nowych kierowników DC Studios – planów na komiksowe filmy i seriale nie znalazło się miejsce ani dla kontynuacji filmu „Constantine” ani żadnego tytułu zainspirowanego opowieściami o słynnym antybohaterze. Wobec braku doniesień fani zaczęli spekulować, czy szanse na wymarzony projekt z Keanu Reevesem znów zaczęły się odsuwać. Przypomnijmy, że jeszcze we wrześniu 2022 – a więc kilka miesięcy przed odsłonięciem planów Gunna – ogłoszono, że film powstanie, a za jego realizację ponownie odpowie wspomniany Francis Lawrence. Największy cień na całe przedsięwzięcie rzucił później sam Kenau Reeves. W marcu tego roku gwiazdor udzielił wywiadu, w którym przyznał, że nowa odsłona przygód jego egorcysty może nie powstać – z uwagi na inne plany Gunna i Safrana.  

Choć na dzień dzisiejszy status „Constantine'a 2” wciąż pozostaje niejasny, Lawrence – który wkrótce przedstawi widzom kolejną odsłonę cyklu „Igrzyska śmierci” – pozostaje optymistycznie nastawiony do całej sprawy. Twierdzi, że film może jeszcze powstać. Co więcej: liczy na możliwość dopasowania go w kategorii wiekowej R.

To oczywiste, że Constanine 2 został powstrzymany przez strajk scenarzystów” – tłumaczył w najnowszej rozmowie z serwisem GameSpot. „Musieliśmy pokonać kilka przeszkód, by ponownie przejąć kontrolę nad tą postacią bo inni ludzie czuwają nad licencjami z [komiksowego imprintu] Vertigo. Teraz mamy tę kontrolę”. 

Lawrence dodał, że wraz z Reevesem i producentem Akivą Goldsmanem toczą dyskusje na temat potencjalnego kierunku filmu. „Prowadzimy rozmowy, rozgryzamy jaką historię chcielibyśmy opowiedzieć. Będziemy potrzebować jeszcze wielu takich spotkań. Trzeba będzie przygotować scenariusz. Ale naprawdę liczę, że będziemy mogli zrobić Constantine'a 2. I to prawdziwą wersję z R-ką”.  

Przypomnijmy, że w przypadku dalszego zainteresowania ze strony Warnera, „Constantine 2” mógłby klasyfikować się do filmów z tak zwanego „Elseworlds”, obszaru kinowego uniwersum DC, który przedstawia alternatywne wersje bohaterów (np. „Joker” czy „Batman” z Robertem Pattinsonem). Inną – mniej prawdopodobną – opcją jest włączenie Constantine'a z twarzą Reevesa do głównego filmowego kanonu DC Universe. Warto dodać, że antybohater mógłby pojawić się w potwierdzonym już i szykowanym do pierwszego rozdziału filmów mrocznym widowisku o Swamp Thingu

źródło: Comic Book Movie / zdj. Warner Bros.