„Nomadland” – przegląd ofert soundtracku z oscarowego filmu [CD]

21 maja 2021 roku do sprzedaży w polskich sklepach trafił soundtrack z filmu w reżyserii Chloé Zhao pt. „Nomadland” (w naszych kinach od 28 maja). Płyta ukazała się nakładem Universal Music Polska. Poniżej szczegóły wydania CD, na którym znalazły się m.in. kompozycje Ludovico Einaudiego

O filmie

Główną bohaterką „Nomadland” jest Fern (Frances McDormand), kobieta po sześćdziesiątce, która w wyniku kryzysu straciła cały majątek i postanowiła obrać koczowniczy tryb życia, podróżując po Stanach Zjednoczonych. Scenariusz filmu oparto na książce Jessiki Bruder pod tytułem „Nomadland: Surviving America in the Twenty-First Century”.

Na drugim planie wystąpił ceniony aktor David Strathairn [„Tajemnice Los Angeles" (1997), „Good Night, and Good Luck" (2005)]. Chloé Zhao, chińska reżyserka, scenarzystka i producentka, ma na koncie filmy: „Pieśni braci moich" (2015), „Jeździec" (2017) i widowisko Marvela „Eternals" (2021).

„Nomadland” został nagrodzony trzema Oscarami w następujących kategoriach: najlepszy film, najlepsza reżyseria (Chloé Zhao) i najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Frances McDormand).

„Nomadland" – przeczytaj naszą recenzję oscarowego filmu.

O soundtracku

Wytwórnie fonograficzne Decca Records i Universal Music Polska zapraszają do wysłuchania albumu „Nomadland” (Original Motion Picture Soundtrack).

Istotną rolę w filmie odegrała muzyka włoskiego pianisty i kompozytora Ludovico Einaudiego [„Ojciec" (2020) z oscarową rolą Anthony'ego Hopkinsa]. Reżyserka Chloé Zhao tak o niej mówi:

Zaczęłam słuchać „Seven Days Walking" i byłam niezwykle zdumiona tym, jak poprzez muzykę przemówiło do mnie to, jak Ludovico był obecny w przestrzeni podczas spaceru w Alpach. Miałam wrażenie, jakby on i postać Fern szli niejako równolegle; łączy ich tak samo głęboka miłość do natury, dlatego uznałam, że jego muzyka będzie się idealnie komponować z naszym filmem.

Nomadland - okładka soundtracku CD (front)

Nomadland - okładka soundtracku CD (tył)

Tracklista:

1. Oltremare – Ludovico Einaudi (11:00)
2. Golden Butterflies (Seven Days Walking / Day 1) – Ludovico Einaudi (5:48)
3. On The Road Again (Burn The Van Again) – Nomadland Cast (1:41)
4. Quartzsite Vendor Blues – Donnie Miller (3:16)
5. Epilogue (From The Invisible Front) – Ólafur Arnalds (4:06)
6. Answer Me, My Love – Nat King Cole (2:36)
7. Next To The Track Blues – Paul Winer (1:14)
8. Petricor – Ludovico Einaudi (6:32)
9. Low Mist (Seven Days Walking / Day 3) – Ludovico Einaudi (5:53)
10. Dave's Song – Tay Strathairn (3:16)
11. Drifting Away I Go (Nomadland Mix) – Cat Clifford (3:03)

Czas trwania płyty: 48:25

Soundtrack „Nomadland” do posłuchania tutaj i na Spotify.

Gdzie kupić?

źródło: zdj. główne Searchlight Pictures / 20th Century Studios / Disney / materiały prasowe Decca Records / Universal Music Polska