Nowa animacja z cyklu „Scooby-Doo” została ukończona. Pomimo anulowania przez Warner Bros. Discovery

Choć pełnometrażowa animacja „SCOOB! Holiday Haunt” padła ofiarą cięć inwestycyjnych Warnera, twórcy zdecydowali się na ukończenie projektu. Producent w mediach społecznościowych podzielił się ostatnią zakulisową fotką z przygotowań skreślonego obrazu. We wpisie czytamy, że mimo kontrowersyjnej decyzji WBD liczy na możliwość pokazania filmu widzom. 

Przypomnijmy, że decyzja o anulowaniu planów dystrybucyjnych wobec „SCOOB! Holiday Haunt” została podjęta jeszcze w sierpniu tego roku – wiadomość o skasowaniu projektu zmieszała się wówczas z podobnymi doniesieniami o wielu innych przedsięwzięciach Warnera i HBO. Mimo tego, że animacja już wtedy znajdowała się na końcowym etapie realizacji, zarząd przedsiębiorstwa postanowił zrezygnować z filmu licząc na uzyskanie z tego tytułu ulg podatkowych. Z tego samego powodu skreślono też między innymi filmowy debiut nowej Batgirl od reżyserów Bilalla Fallaha i Adila El Arbiego

Sprawdź też: Cartoon Network uspokaja po połączeniu z Warner Bros. Animation. „Nigdzie się nie wybieramy”

Mimo decyzji Warner Bros. Discovery i braku perspektyw na to, by „SCOOB! Holiday Haunt” doczekał się obecnie premiery, prac postprodukcyjnych nie wstrzymano – potwierdził w sobotę producent Tony Cervone. Na Instagramie współtwórcy filmu czytamy, że „SCOOB! Holiday Haunt” został ostatecznie ukończony, choć – jak przyznaje Cervone – z pewnością nie w takich okolicznościach jakich się spodziewano.

„Cóż, ukończyliśmy to dziś. To z pewnością słodko-gorzkie zakończenie. Mam wielą nadzieję, że któregoś dnia otrzymacie szansę by zobaczyć ten film. Jest dobry. Chciałbym pogratulować reżyserom, Michaelowi Kurinsky'emu i Billowi Hallerowi, za ich znakomitą pracę” – producent pisał na Instagramie. Pełny wpis poniżej.

„Holiday Haunt” zapowiadano jako prequel filmuSCOOB!” z 2020 roku. Widzowie mieli zobaczyć w nim odmłodzoną wersję kultowej grupy detektywów-amatorów. W ramach świętowania pierwszego Bożego Narodzenia w towarzystwie Scooby'ego, dziesięcioletni Kudłaty i reszta bohaterów miała trafić do ekskluzywnego hotelu należącego do rodziny Freda. Naturalnie, po drodze pojawiłaby się zagadka do rozwiązania – grupa miała bowiem odkryć, że w ośrodku od ponad czterdziestu lat pojawia się przerażający duch. W obsadzie głosowej powrócili między innymi Frank Welker, Iain Armitage, Ariana Greenblatt i Mckenna Grace. Scenariusz napisali Paul Dini i Tony Cervone

Źródło: Instagram / Movie Web / zdj. Warner Bros.