Nowe nazwiska w obsadzie szpiegowskiego thrillera od HBO i studia A24. Kto wystąpi obok Roberta Downeya Jr.?

Poznaliśmy główną obsadę miniserialu „The Symphatizer”, będącego koprodukcją studia A24 („Lighthouse”) i HBO, podejmującą słynną powieść Vieta Thanha Nguyena. Obok głównego gwiazdora, Roberta Downeya Jr., pojawią się aktorzy z takich produkcji jak „Kowboj Bebop” czy „Zabójczy rejs”. Kogo zagrają?

Nagrodzona Pulitzerem powieść Nguyena opowiada historię Francuza wietnamskiego pochodzenia, który służył jako szpieg komunistycznego rządu podczas wojny w Wietnamie. „The Sympathizer” podejmuje bohatera, określanego w powieści tylko jako Kapitan, w ostatnich dniach wojny, a następnie w kolejnych latach – gdy ten żyje na „wygnaniu” w Los Angeles a później trafia do południowej Azji w ramach specjalnej misji. „To głęboka eksploracja tożsamości i amerykańskości, angażująca opowieść szpiegowska i zarazem potężna historia o miłości i przyjaźni” – pisano o literackim odpowiedniku miniserii. 

Sprawdź też: „Stara, ja jeszcze nie umarłam”. Britney Spears odpowiada na aktorskie marzenia Millie Bobby Brown

Za wyreżyserowanie odcinków serialu odpowie Park Chan-wook, mający w dorobku między innymi „Służącą” i kultowego „Oldboya”. W ramach nowego raportu castingowego z serią związali się: Hoa Xuande (aktorowi z „Kowboja Bebopa” przypadnie rola Kapitana), Fred Nguyen Khan („Zabójczy rejs”), Toan Le („Wielka Stopa”), Vy Le („You Have a Nice Flight”) i Alan Trong („Wojna o jutro”). Piątka dołączyła do obsady, w której jeszcze w lipcu tego roku znalazł się Downey. Co ciekawe, gwiazdor „Iron Mana” i „Avengersów” ma wcielić się w produkcji w kilka ról reprezentujących różne obszary amerykańskiego establishmentu (potwierdzono między innymi role ambitnego kongresmana, agenta CIA, czy reżysera filmowego). Postacie Downeya będą pełnić funkcję antagonistów historii.

The-Symphatizer-obsada.jpg

Hoa Xuande, Fred Nguyen Khan, Toan Le, Vy Le i Alan Trong (zdj. THR / HBO)

Fred Nguyen Khan zagra Bona, dawnego przyjaciela Kapitana. Toan Le wcieli się w Generała, byłego dowódcę tajnej policji Wietnamu Południowego, obecnie zajmującego się wyłapywaniem zdrajców w społeczności uchodźczej. Vy Le przedstawi postać Lany, córki Generała, która z łatwością odnajduje się zarówno w kulturze wietnamskiej, jak i amerykańskiej. Jej zdolności oszałamiają Kapitana i niepokoją Generała. Z kolei Alan Trong zagra Sonny'ego, idealistę, dawnego kumpla Kapitana, a obecnie redaktora w wietnamskojęzycznej gazecie w Los Angeles.

Za wyprodukowanie serialu odpowiedzą Park Chan-wook i Don McKellar („Last Night”) – obaj są również showrunnerami serii. Producentami wykonawczymi zostali między innymi Downey Jr. i jego małżonka Susan Downey. Prace zdjęciowe, które zabiorą ekipę do Los Angeles, a następnie do Tajlandii już ruszyły. Data premiery serialu nie została jeszcze ogłoszona.

Źródło: THR / zdj. Disney / HBO / THR