Nowe nazwisko w obsadzie „Sandmana”. Znacie go z „Gry o tron”, ale zagrał też w „Wiedźminie”

Netflix nie ukończył jeszcze prac zdjęciowych do drugiego sezonu „Sandmana”, ale czas oczekiwania na premierę nowych odcinków wypełniają fanom doniesienia castingowe. Dowiedzieliśmy się, że z drugim rozdziałem produkcji związał się Clive Russell, znany z „Gry o tron”. W przyszłym roku aktor zadebiutuje też netfliksowej adaptacji „Wiedźmina”.

Grał Bryndena Tully'ego w „Grze o tron” – teraz pojawi się w 2. sezonie „Sandmana” 

Nowe wieści na temat wyczekiwanych przez miłośników Neila Gaimana dalszych odcinków „Sandmana” przekazał właśnie Redanian Intelligence. Źródła fanowskiego serwisu wskazują, że do ekipy serialu, pracującej nieopodal Londynu, oficjalnie dołączył Clive Russell, brytyjski aktor, którego możecie kojarzyć przede wszystkim z roli rycerza Bryndena Tully'ego, zwanego też Blackfishem, w serialu „Gra o tron”. Bohater pojawił się w trzecim i szóstym sezonie tamtej serii. Ujawniono też, że Brytyjczyk odegra istotną rolę w streamingowej adaptacji „Wiedźmina” – to właśnie jego bohater, wędrowny bajarz Pogwizd, pomoże twórcom w wytłumaczeniu nowego wizerunku Geralta. Więcej informacji w tym miejscu.

Gra o tron serial HBO.JPGClive Russell jako Blackfish w serialu „Gra o tron” (zdj. HBO)

Postać, w którą Russellowi przyjdzie wcielić się w „Sandmanie” nie została jeszcze ujawniona. Na łamach Redanian Intelligence zasugerowano natomiast, że brytyjskiemu aktorowi mogła przypaść kreacja Odyna, najwyższego z nordyckich bogów. Przypomnijmy, że jeszcze niedawno informowano o obsadzeniu w serialu aktora mającego zagrać Lokiego

Sprawdź też: Serialowa kontynuacja „Marvels” anulowana, ale Teyonah Parris i tak powróci do MCU

„Sandman” sezon 2 – kiedy premiera?

W efekcie komplikacji w pracach nad nowym sezonem (wywołały je przede wszystkim zeszłoroczne strajki) na następne odcinki „Sandmana” trzeba będzie zaczekać najwcześniej do samego końca tego roku. Bardziej prawdopodobny jest jednak debiut dopiero w roku 2025.

Na drugi sezon złoży. się 12 odcinków, czyli o jeden więcej niż w przypadku debiutanckiej serii, Drugi sezon ma bazować na kolejnych tomach komiksowego cyklu Neila Gaimana, czyli „Krainie Snów” oraz „Porze mgieł”, ale – zgodnie z zapowiedziami – w produkcji zobaczymy też ekranową wersję późniejszych wydarzeń w komiksowej chronologii.

źródło: Redanian Intelligence / zdj. Netflix / HBO Max