Nowe seriale ze świata „Star Wars” zapowiedziane. Co wiemy o „Tales of the Jedi” i „Young Jedi Adventures”?

Platforma Disney+ poszerza swoją ofertę seriali osadzonych w świecie „Gwiezdnych wojen” o kolejne dwa projekty. Tym razem z nowych tytułów zadowoleni będą wielbiciele animowanych antologii oraz młodsi widzowie. Co wiemy o „Tales of the Jedi” i „Young Jedi Adventures”?

Podczas tegorocznej edycji Star Wars Celebration studio Lucasfilm ujawniło dwa kolejne projekty, w których poznamy nowe historie z uniwersum „Star Wars”. Do zapowiedzianych wcześniej projektów dołączyła animowana antologia „Tales of the Jedi” oraz animowany serial „Young Jedi Adventures” dedykowany młodszej widowni.

Hrabia Dooku, Qui-Gon Jinn i Ahsoka Tano w „Tales of the Jedi

star wars tales of jedi.jpg

Tales of the Jedi” będzie zbiorem sześciu krótkometrażowych animacji, których akcja będzie rozgrywała się w erze prequeli. Z informacji ujawnionych na Star Wars Celebration wynika, że wśród bohaterów antologii znajdą się między innymi młody Hrabia Dooku oraz Qui-Gon Jinn. W przypadku tego drugiego, jego historię poznamy zarówno przez pryzmat młodzieńczych lat, kiedy był padawanem Dooku, jak i dorosłego życia. Głosu dojrzałemu bohaterowie udzieli Liam Neeson wcielający się w bohatera w filmowych produkcjach. Kolejne trzy odcinki serialu zostaną poświęcone Ahsoce Tano. W jej przypadku również poznamy historie z różnych momentów jej życia. Pierwszy z odcinków poświęcony będzie relacji bohaterki z jej matką, a kolejne pokażą jej szkolenie w Zakonie Jedi oraz okres po opuszczeniu jego szeregów. Głosu matce Ahsoki udzieliła Janina Gavankar, którą fani znają już jako Iden Versio z gry „Battlefront II”.

Premierę serialu „Tales of the Jedi” zapowiedziano już na jesień tego roku. Produkcja powstaje oczywiście jako oryginalny tytuł platformy Disney+.

Sprawdź też: Disney+ potwierdza: Serial o Ahsoce Tano zadebiutuje w 2023 roku.

Opowieści o młodych adeptach Jedi w „Young Jedi Adventures

Young Jedi Adventures

Wśród projektów zapowiedzianych ostatnio na Star Wars Celebration znalazł się także animowany serial „Young Jedi Adventures”. Produkcja skierowana jest do młodszych fanów „Gwiezdnych wojen”, a jej celem będzie eksplorowanie popularnego ostatnio okresu Wielkiej Republiki. To czas określany złotym wieku Republiki, kiedy rycerze Jedi byli prawdziwymi strażnikami pokoju i sprawiedliwości. Wydarzenia rozgrywają się na 200 lat przed Sagą Skywalkerów i jest to okres pełen optymizmu, rozkwitu technologii, w którym Zakon Jedi oraz sama Republika osiągają szczyt swoich możliwości. Nowy serial powstający zarówno dla platformy Disney+, jak i kanału Disney Junior, skupi się na pokazaniu historii młodych adeptów przechodzących szkolenie Jedi. Jako showrunner za serial odpowiada Michael Olson. Debiut serialu przygotowywany jest na wiosnę 2023 roku.

zdj. Lucasfilm