Nowi i starzy bohaterowie pojawią się w filmie „Godzilla x Kong: Nowe imperium”

Po wyjątkowo intensywnej końcówce roku 2023, która przyniosła nam serialową produkcję o Godzilli oraz japoński film poświęcony potężnemu Tytanowi wkraczamy w 2024 rok, który już za kilka miesięcy dostarczy nam powrót duetu Godzilla-Kong. Zobaczcie, jak zapowiada się kinowa nowość Godzilla x Kong: The New Empire”.

Nowe zdjęcia z filmu „Godzilla x Kong: The New Empire

Na horyzoncie widać kolejne wielkie starcie w świecie Tytanów. Nowy film osadzony w uniwersum MonsterVerse kontynuuje historię opowiedzianą w produkcji „Godzilla kontra Kong” i przedstawia nową przygodą, w której wszechmocny Kong i przerażająca Godzilla stają w obliczu kolosalnego, nieodkrytego dotąd zagrożenia skrywającego się zakamarkach naszego świata. Jeszcze nie tak dawno obydwa potwory walczyły ze sobą o dominację nad światem, ale ostatecznie zawarły sojusz, aby stawić czoła Mechagodzilli.

Pod koniec filmu ich drogi się rozeszły, ale okazuje się, że nie na długo. Potężny duet zostaje zmuszony do wrócenia na ring, gdy nowy wróg zagraża bezpieczeństwu Pustej Ziemi i naszego świata. Pojawiła się kolejna wielka małpa, która ma zamiar udowodnić, że to nie Kong zostanie królem. 

Sprawdź też: Rok 2024 należy do horrorów – „Nosferatu”, nowy „Obcy” i powrót „Silent Hilla”. Oto lista.

Godzilla x Kong Nowe imperium 2024

W filmie Godzilla x Kong: The New Empire” pojawi się też kilka znajomych twarzy. Do swoich ról z poprzedniej odsłony MonsterVerse wracają Rebecca Hall grająca dr Ilene Andrews, ekspertkę ds. Konga pracującą dla organizacji Monarch i Brian Tyree Henry jako technik Apex Cybernetics, który został popularny podcasterem.

Nową gwiazdą franczyzy został natomiast Dan Stevens („Gość”) grający doświadczonego tropiciela. W obsadzie jest także Fala Chen („Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”).  Kinowa premiera filmu Godzilla i Kong: Nowe imperium zaplanowana została na 12 kwietnia 2024 roku. Film wyreżyserował Adam Wingard pracujący też nad poprzednim filmem z MonsterVerse.

Godzilla x Kong Nowe imperium

źródło: Total Film / zdj. Warner Bros.