Nowy Bond nie będzie kobietą. Producentka ujawnia najważniejsze kryterium dla następcy Craiga

Filmem „Nie czas umierać” z rolą Agenta 007 pożegnał się Daniel Craig, a to oznacza, że niedługo będziemy musieli poznać nazwisko nowego aktora, któremu przypadnie zaszczyt wcielania się w najpopularniejszego agenta MI6. O tym, jakie warunki powinien spełniać nowy kandydat opowiadała producentka serii Barbara Broccoli.

Jeszcze przed premierą filmu „Nie czas umierać” mówiło się głośno o tym, że następnego Bonda może zagrać kobieta, ale wraz z nadchodzącą premierą i kolejnymi wypowiedziami producentów oraz głównych gwiazd serii, stawało się to coraz mniej prawdopodobne. O tym, że roli po Craigu nie przejmie kobieta dowiedzieliśmy się także z najnowszej rozmowy z Barbarą Broccoli. Według producentki kobiety powinny otrzymywać nowe, równie ważne role, a nie zastępować aktorów w rolach stworzonych dla mężczyzn. Broccoli dodała, że Bondem może zostać osoba o dowolnym kolorze skóry, a głównym i kryterium pozostaje niezmiennie brytyjskie pochodzenie.

Myślę, że będzie to mężczyzna, ponieważ jestem zdania, że kobieta nie powinna grać Jamesa Bonda. Wierzę w tworzenie postaci przeznaczonych dla kobiet, a nie tylko w odgrywanie przez nie męskich bohaterów. Wydaje mi się, że nie ma wystarczająco dużo wspaniałych ról dla kobiet i jest dla mnie niezwykle istotne, abyśmy robili filmy o kobietach dla kobiet. [Co do nowego Bonda] Powinien być Brytyjczykiem, o dowolnej rasie i pochodzeniu etnicznym.

Podobnego zdania był także sam Daniel Craig, który komentował pomysł na obsadzie kobiety w roli Bonda przy okazji promowania filmu „Nie czas umierać”.

Podczas wywiadu Broccoli odniosła się także do czekającego na zatwierdzenie przejęcia studia MGM przez Amazon. Producentka zapewniła, że wcielenie wytwórni w szeregi giganta z branży internetowego handlu nie miało jak na razie żadnego wpływu na serię o Bondzie i wyraził przy tym nadzieję na to, że Amazon nie będzie wywierał presji w kwestii nadmiernego poszerzania franczyzy. Przypomnijmy, że już kilka miesięcy temu producenci serii o Jamesie Bondzie stanowczo sprzeciwili się pomysłom na tworzenie serialowych spin-offów w świecie agenta 007.

Sprawdźcie także powiązane wiadomości o Bondzie:

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. MGM