Nowy film o Batmanie za chwilę trafi na HBO Max. Mamy datę premiery!

Doczekamy się w Polsce premiery kolejnego filmu z bogatego uniwersum produkcji DC Comics. Już na początku listopada do oferty serwisu streamingowego HBO Max zawita film „Batman: Zagłada Gotham”. To opowieść będąca połączeniem świata Mrocznego Rycerza i kosmicznego horroru H.P. Lovecrafta bazująca na komiksie stworzonym przez Mike'a Mignolę, twórcę kultowego „Hellboya”.

Kolejny film o Batmanie zawita na HBO Max

Polska platforma HBO Max konsekwentnie uzupełnia swoją ofertę o animowane produkcje tworzone w ramach uniwersum DC Comics. Po tym, jak w poprzednich miesiącach do serwisu trafiły takie tytuły jak: „Batman i Superman: Bitwa supersynów”, „Legion superbohaterów” i „Batman: Dusza Smoka”, na początku listopada na platformę zawita wypuszczony w marcu tego roku film „Batman: Zagłada Gotham”. Premierę zapowiedziano dokładnie na 3 listopada.

Komiksowa seria będąca inspiracją dla filmu debiutowała na przełomie 2000 i 2001 roku w ramach imprintu Elseworlds zbierającego historię o Batmanie osadzone w alternatywnych światach. Komiks opowiadał o Mrocznym Rycerzu, który w latach 20. ubiegłego wieku wraca do Gotham po 10 latach nieobecności, aby strzec miasto przed przestępczością i zagrożeniami nadprzyrodzonymi. W filmowej adaptacji Mroczny Rycerz zmierzy się ze starożytnym złem, które zagraża istnieniu całego Gotham. W niebezpiecznej misji pomogą i przeszkodzą mu nowe wersje jego najsłynniejszych sojuszników i złoczyńców: Green Arrow, Ra's al Ghul, Mr. Freeze, Killer Crock, Dwie Twarze, James Gordon i wielu innych. 

Głosu bohaterom użyczyli: David Guntoli (aktor z „Grimm” wcielił się w Mrocznego Rycerza przy okazji filmu „Batman: Soul of the Dragon”), Tati Gabrielle („Kalejdoskop”), Christopher Gorham („Prawnik z Lincolna”), Patrick Fabian („Zadzwoń do Saula”), John DiMaggio („Futurama”), Darin De Paul („Red Dead Redemption 2”) oraz David Dastmalchian („Diuna”, „The Suicide Squad”). 

Koniecznie sprawdź też:

źródło: Filmozercy.com / zdj. HBO Max