Nowy film o X-Menach coraz bliżej! Avengersi przybędą na czas. Więcej przecieków z Marvela

Przecieki z Marvela płyną do nas w ostatnich dniach szerokim strumieniem. Z najnowszych informacji na temat nadchodzących projektów MCU możemy dowiedzieć się o statusie najbliższego filmu o Avengersach, planach na nową produkcję o X-Menach i serialu z przygodami Visiona.

Nowy film o Avengersach przybędzie na czas. Spin-off z Visionem nadchodzi!

Zacznijmy od tego, że jeśli martwiliście się o status najbliższego filmu o drużynie Avengersów, to wygląda na to, że niepotrzebnie. Z najnowszych przecieków wynika, że prace na planie produkcji Avengers 5, która wcześniej znana była jako „Avengers: Dynastia Kangów” wystartują zgodnie z planem w przyszłym roku. Marvel planuje sesje zdjęciowe w Wielkiej Brytanii i wygląda na to, że film będzie gotowy na czas, czyli na premierę 1 maja 2026 roku.

Sprawdź też: Serial „Fallout” przedłużony na drugi sezon! Kiedy premiera na Prime Video?

Avengers nowy film

Nadal nie mamy jednak żadnych nowych informacji na temat tego, jaki może być nowy tytuł, filmu, po tym, jak Marvel zdecydował się na usunięcie z tytułu wzmianki o Kangu. Wiele fanów jest jednak przekonanych, że film trafi do kin po prostu jako „Avengers: Secret Wars – część pierwsza”.

Jeszcze w tym roku mają natomiast rozpocząć się prace na planie serialu „Vision Quest”, w którym mamy poznać dalsze przygody tytułowego Visiona, którego poznaliśmy pod koniec produkcji „WandaVision”. Produkcja rozpocznie się w Wielkiej Brytanii w październiku tego roku. Z najnowszych przecieków wynika, że w serialu pojawią się dzieci tytułowego syntezoida, Vin i Viv. W roli głównej powróci Paul Bettany.

Co wiemy o filmie z X-Menami w Marvelu?

Pojawiły się też uzupełniające informacje na temat tego, kogo w Marvelu ma zagrać Natalia Tena. Kilka tygodni temu pojawił się informacje, że aktorka znana z „Harry'ego Pottera” i „Gry o Tron” podpisała kontrakt na zagranie tajemniczej roli w MCU, a teraz ujawniono, że mamy zobaczyć ją w filmie „Deadpool i Wolverine”. Aktorka wcieliła się ponoć w starszą wersję Laury Kinney, znanej również jako X-23. Będzie to jeden z wielu wariantów znanych do tej pory bohaterów, którzy przewiną się przez film. Swoją rolą tej bohaterki ma powtórzyć też Dafne Keen.

X-Men nowy film

Jeśli jesteśmy już przy X-Menach, to warto odnotować, że w sieci pojawił się pierwszy ogólny opis debiutanckiego filmu o mutantach, który przygotowuje Marvel. Trudno na razie zweryfikować jego wiarygodność, bo jak na razie niewiele wiemy o samym filmie, poza tym, że studio kilka miesięcy temu ogłosiło rozpoczęcie procesu poszukiwania scenarzystów.

Sprawdź też: Netflix ogłasza koniec serialowego „Wiedźmina”. Piąty sezon będzie ostatnim!

Z opisu wynika jednak, że w filmie mielibyśmy zobaczyć klasyczną formułę znaną z dotychczasowych produkcji, czyli drużynę X-Menów pod nadzorem Charlesa Xaviera. Opis brzmi następująco: „Zespół pogodnych mutantów Charlesa Xaviera ma za zadanie chronić świat, który nienawidzi ich i boi się ich ze wgzlędu na inny wygląd i wyjątkowe zdolności”.

źródło: Daniel Richtman / zdj. Marvel