Nowy „Kapitan Ameryka” potrzebuje poprawek. Marvel znowu w opałach?

Marvel nie może pozwolić sobie na kolejną wpadkę i musi uważać jak nigdy wcześniej, aby ich nowe produkcje były za wszelką cenę jak najlepszymi produktami. Studio zdecydowało, że po roku od zakończenia głównych zdjęć trzeba ponownie wrócić na plan najnowszego widowiska o Kapitanie Ameryce. Czy to oznacza poważne kłopoty dla filmu, w którym miano popularnego herosa przejmie na dobre Anthony Mackie?

Nowy Kapitan Amerykapotrzebuje poprawek. Jak duże będą zmiany w filmie Marvela?

W listopadzie ubiegłego roku źródła związane z Marvelem donosiły, że studio ma problem związany z nowy film o Kapitanie Ameryce. Widowisko „Nowy wspaniały świat” miało nie spodobać się testowej widowniom i potrzebne było zaplanowanie dodatkowego okresu zdjęciowego. Teraz dotarły do nas informacje, że Anthony Mackie właśnie zameldował się na planie w Atlancie, gdzie rozpoczynają się dodatkowe zdjęcia do nowego widowiska MCU.

Jedno ze źródeł przekonuje jednak, że okres dodatkowych zdjęć potrwa tylko 22 dni, i zmiany nie są wcale tak duże, jak sugerował to wcześniejszy raport. Podobno studio zaplanowało przede wszystkim nakręcenie kilku nowych sekwencji akcji, a nad dokrętkami jako reżyser cały czas będzie czuwał Julius Onah. Główne zdjęcia do filmu zakończono wiosną zeszłego roku i film zdołał uniknąć większych konsekwencji związanych z wybuchającymi wówczas strajkami scenarzystów i aktorów.

Sprawdź też: Mega niespodzianka od Netfliksa! Najlepszy film o Godzilli w końcu do obejrzenia w Polsce!

Protesty sprawiły jednak, że postprodukcja filmu była utrudniona i musiała liczyć się z opóźnieniami. Marvel przesunął datę premiery z 26 lipca 2024 roku na 14 lutego 2025 roku, co dało kierownikom produkcji czas na zebranie wrażeń z testowych pokazów i przemyślenie tego, jakich dokrętek potrzebuje nowe superbohaterskie widowisko MCU. Pod koniec roku do napisania nowych fragmentów scenariusza zatrudniony został Matthew Orton, który wcześniej pracował dla Marvela przy serialu „Moon Knight”.

Anthony Mackie Kapitan Ameryka

Źródła Hollywood Reporter przekonują, że pomimo doniesień o trwających już dodatkowych zdjęciach do filmu, ekipa dopiero teraz wróciła na plan, a dokrętki nie wydaje się być tak rozległe, jak te które miały miejsce przy okazji drugiego filmu z przygodami Doktora Strange'a, kiedy to ekipa spędziła na planie dodatkowe sześć tygodni. Nie będą to też tak drogie powtórki, jak te przy okazji filmu „Marvels”. Tak naprawdę „Nowy wspaniały świat” ma być znacznie tańszym projektem od ostatniego filmu z Brie Larson.

Kevin Feige obiecywał, że nie będzie w nim żadnych kosmitów, żadnych inwazji obcych, żadnych podróży w czasie i zapowiadał, że film ma przypominać klimatem „Zimowego żołnierza” i być mocno ugruntowanym widowiskiem.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Marvel