Tą nowością od Apple TV+ warto się zainteresować! To serialowy kryminał

Platforma Apple TV+ nie zwalnia tempa. Ostatnio serwis oferuje swoim widzom sporo serialowych nowości i zamierza podtrzymać ten trend również w pierwszych tygodniach 2024 roku. Dzisiaj swoją premierę miał kryminalny thriller „Kartoteka policyjna” zbierający dobre oceny od krytyków.

Co obejrzeć? Apple TV+ proponuje nowy serialowy kryminał

Pod koniec ubiegłego roku na platformie Apple TV+ zadebiutowały seriale „For All Mankind” oraz  „Monarch: Dziedzictwo potworów”, które zbliżają się właśnie ku końcowi. Wcześniej widzowie mogli oglądać też kolejną odsłonę popularnej produkcji „Kulawe konie” z Garym Oldmanem, a jeszcze wcześniejsze miesiące wypełnione były kilkoma głośnymi premierami serialowymi, które mocno zapadły w pamięć widzom i sprawiły, że Apple może być zadowolone z tego, jak rozwija się oferta jego serwisu streamingowego. Technologiczny gigant ma jednak jeszcze przed sobą sporo pracy i musi systematycznie uzupełniać katalog o kolejne nowości, aby móc rywalizować z innym platformami.

Sprawdź też: Netflix ma nowy mega hit! Ten serial rządzi na platformie! „Top Gun: Maverick” filmowym liderem.

Na razie w 2024 rok wchodzi jednak udanie. Otwiera go bowiem serial „Kartoteka policyjna” stworzony przez nominowanego do nagrody BAFTA Paula Rutmana („Vera”, „Indian Summers”). Brytyjski thriller kryminalny, w którym występują zdobywca Oscara Peter Capaldi i Cush Jumbo został dobrze przyjęty przez krytyków i wygląda na to, że wśród widzów też będzie zbierał wysokie oceny.

kartoteka policyjna opinie

W serwisie Rotten Tomatoes „Kartotekę policyjną” oceniło 12 recenzentów i 83% z nich jest zadowolona z serialu. Średnia ocen pierwszej serii to 7,50 w dziesięciostopniowej skali. Co ciekawe, jeśli uwzględnimy tylko oceny od topowych krytyków, to przy pięciu recenzjach, trzy z nich są pozytywne, co daje 60%. Średnia nota serialu wzrasta jednak do 8,00 i jest bliższa tej, którą Kartoteka policyjna ma obecnie w serwisie IMDB – 8,10 na 10.

O czym opowiada serial „Kartoteka policyjna”?

Anonimowe zgłoszenie telefoniczne wciąga dwójkę błyskotliwych detektywów w konfrontację związaną ze starą sprawą o morderstwo – młoda kobieta u progu swojej policyjnej kariery i doświadczony śledczy z wieloma kontaktami, są zdeterminowany, by chronić swojego dobrego imienia. Serial porusza kwestie rasy, zaniedbań instytucjonalnych i poszukiwania wspólnej płaszczyzny porozumienia w spolaryzowanej Wielkiej Brytanii.

Sprawdź też: „Echo” – recenzja serialu od Disney+. Tak źle w Marvelu jeszcze nie było.

Premierowo na platformie Apple TV+ pokazano dwa odcinki. Kolejne będą debiutowały co tydzień. Na pierwszy sezon złoży się 8 epizodów –  finał sezonu zostanie wyemitowany 21 lutego. W obsadzie serialu są także: Charlie Creed-Miles, Dionne Brown, Shaun Dooley, Stephen Campbell Moore oraz Zoë Wanamaker.

 

zdj. Apple