Nowy serial z „Gwiezdnych wojen” poważnie opóźniony. Na premierę poczekamy cały rok?

Jeżeli ktoś miał jeszcze wątpliwości, że strajki WGA i SAG-AFTRA mocno namieszały w harmonogramie „Gwiezdnych wojen” to – na potwierdzenie – w sieci pojawił się właśnie następny niepokojący raport. Wynika z niego, że serial „Skeleton Crew” doczekał się przesunięcia o kolejny rok.

Skeleton Crew” znowu opóźnione? Kiedy zadebiutuje serial z Jude'em Law?

Na konieczność uzbrojenia się w cierpliwość, co do nowej serii osadzonej w erze po „Powrocie Jedi”, tej samej, w której rozgrywają się „The Mandalorian” i „Ahsoka”, wskazywały już doniesienia z września. Wówczas dowiedzieliśmy się, że – wbrew wcześniejszym zapowiedziom – ośmioodcinkowa produkcja nie trafi do widzów w ciągu najbliższych miesięcy, a w roku 2024

Najnowszy raport, który opublikował sprawdzony serwis leakerski MakingStarWars, wskazuje natomiast, że „Skeleton Crew” zadebiutuje na Disney+ dopiero w przyszłorocznym sezonie bożonarodzeniowym, czyli prawie dwa lata po zakończeniu fazy zdjęciowej.

Na pocieszenie dodajmy jednak, że rok 2024 bynajmniej nie będzie czasem pozbawionym serialowych przygód w odległej galaktyce. Źródła MakingStarWars potwierdzają bowiem, że w przyszłym roku (w okolicach drugiego kwarału) do widzów powędruje „The Acolyte”, szykowana przez twórczynię „Russian Doll” Leslye Headland seria osadzona w czasach Wielkiej Republiki. Fani animacji mogą oczekiwać też kolejnych odsłon „Parszywej zgrai” i „Opowieści Jedi”. Z kolei najpewniej w roku 2025 odbędzie się premiera finałowego sezonu „Andora”.  

O czym opowie nowy serial z „Gwiezdnych wojen”? Kto odpowiada za serial?

Star Wars Skeleton Crew

Produkcja opisywana jest jako gwiezdnowojenna wersja klasycznych filmów przygodowych z lat 80. w stylu „E.T.” i „Goonies”.Główną rolę – postać charakteryzowaną jako nauczyciel, który wraz z grupą nastoletnich podopiecznych wchodzi w konflikt z bandą kosmicznych piratów – zagrał w serialu Jude Law. Najbardziej intrygująco przedstawia się jednak grupa artystów, których Lucasfilm zgromadził za kamerą projektu. Za wyreżyserowanie odcinków „Skeleton Crew” odpowiedzieli między innymi Jon Watts („Spider-Man: Homecoming”), Jake Schreier („Awantura”), David Lowery („Zielony Rycerz. Green Knight”) oraz Daniel Kwan i Daniel Scheinert („Wszystko wszędzie naraz”).

Na stanowiskach producenckich nad projektem czuwają przede wszystkim Jon Favreau oraz Dave Filoni.

źródło: Bespin Bulletin / MSW / zdj. Disney