Nowy zwiastun i plakat „The Bones”. Poklatkowy film Ariego Astera trafi do streamingu

Krótkometrażowy film „The Bones”, za który jako producent wykonawczy odpowiedział Ari Aster („Midsommar”, „Hereditary”) zadebiutuje w streamingu już 8 grudnia. W której usłudze będzie można zobaczyć produkcję? 

„The Bones” będzie animacją poklatkową nawiązującą do konwencji grozy i komentującą najnowszą historię Chile. W następną środę film trafi ekskluzywnie do oferty platformy streamingowej MUBI

Film, reżyserowany przez Cristóbala Leóna i Joaquína Cociñę ma poruszyć temat uchwalenia nowej konstytucji, wstępującej w miejsce aktu obowiązującego od czasu brutalnej dyktatury Augusto Pinocheta. W ramach akcji filmu dojdzie do odkrycia animacji poklatkowej, datowanej na 1901 rok. W makabrycznym filmie zarejestrowanym na szesnastomilimetrowej taśmie pojawia się młoda rdzenna Chilijka, używająca ludzkich kości do przywołania duchów należących do dwóch najlepiej rozpoznawalnych ideologów chilijskiego konserwatyzmu, Diego Portalesa i Jaimego Guzmána, współpracownika Pinocheta. Dziewczynka chce w ten sposób podjąć się przepisania historii. 

León i Cociña mają w dorobku wspólną pracę nad filmem „The Wolf House” („La Casa Lobo”). 

Dodajmy, że choć stały dostęp do serwisu MUBI wymaga wnoszenia opłaty subskrypcyjnej, istnieje możliwość darmowego przetestowania usługi przez miesiąc. Więcej szczegółów w tym miejscu.

33654D75-9F77-4A1E-9A58-051D8BD4EE24.jpeg

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. Pista B