O psie, który bał się kastracji. Oto pierwsza grafika z nowej animacji twórcy „Primal”

Genndy Tartakovsky, twórca takich kultowych animacji jak „Laboratorium Dextera”, „Samuraj Jack” czy „Primal” dokańcza prace nad nowym pełnometrażowym tytułem. W sieci ukazała się pierwsza grafika z głównym bohaterem „Fixed”, filmu produkowanego przez wytwórnie New Line Cinema i Sony Pictures Animation, który doczeka się kategorii wiekowej R.

Przewidziana dla dorosłych odbiorców produkcja zostanie utrzymana w stylu animacji 2D i opowie historię pewnego psa, który dowiaduje się, że o poranku następnego dnia zostanie wykastrowany. W filmie zobaczymy, jak czworonożny bohater o imieniu Bull spędzi dwadzieścia cztery godziny dzielącego go od niefortunnego zabiegu. „Zda sobie sprawę, że potrzebuje jednej, ostatniej przygody z grupą najlepszych przyjaciół” – czytamy w nowym raporcie o filmie.

Sprawdź też: Disney nie zamierza się zatrzymać. Będzie aktorska wersja „Bambi”

Próbowałem sprzedać [pomysł na ten film] od dwunastu lat” – zdradzał Genndy Tartakovsky jeszcze w ubiegłym roku. „Będzie wyglądał naprawdę świetnie. Ma serce, ale jest też porządnie sprośny. Nigdy czegoś takiego nie widziałem. Ludzie będą pytać, czy jestem szalony, że zabieram się za coś takiego. Planuje odpowiadać wtedy, słuchaj, to jest Hollywood. Jednego dnia dają ci wolną rękę. Innego nie da się znaleźć pracy”. 

Teraz autor uznanych animacji dodał, że choć część widzów może poczuć dyskomfort podczas seansu „Fixed” celem było stworzenie animowanego „klasyka”. „To ma być jak Zakochany kundel albo 101 dalmatyńczyków tylko, że w R-ce. Jeżeli będziecie w stanie zerknąć poza jaja i tyłki, okaże się, że macie przed sobą naprawdę uroczą, słodką i szczerą historię o przyjaźni i miłości”.

W obsadzie głosowej animowanego projektu są gwiazdy „Saturday Night Live”, „Big Mouth”, „Wyprawy na Marsa” i „Hotelu Transylwania”: Bobby Moynihan, Fred Armisen, Beck Bennet, River Gallo, Michelle Buteau i Kathryn Hahn. W głównych rolach usłyszymy z kolei znanego z „Randki na weselu” i „Pitch Perfect” Adama Devine'a (Bull) oraz Idrisa Elbę (w roli najlepszego kumpla głównego bohatera, Rocco).

Termin premiery filmu nie został jeszcze ujawniony. Realizacja ma zakończyć się w okolicach września tego roku.

Źrodło: Variety / zdj. Cartoon Network / New Line Cinema / Sony Pictures