Odpalajcie silniki! „Furiosa: Saga Mad Max” miażdży w ostatnim zwiastunie

Ostatnio doczekaliśmy się pierwszych opinii o „Furiosie”, czyli nowym widowisku ze świata „Mad Maxa”, a już teraz produkcja doczekała się finałowego zwiastuna. W zapowiedzi przypominającej o zaplanowanej jeszcze na ten miesiąc premierze zobaczycie przede wszystkim Anyę Taylor-Joy, wcielającą się w tytułową rolę.

Nadjeżdża „Furiosa”. Pokazano ostatni zwiastun filmu ze świata „Mad Maxa”

W prequelu „Mad Maxa: Na drodze gniewu” – filmu uznawanego za jedno z najważniejszych widowisk akcji w historii kina – zobaczymy jak młoda Furiosa zostaje wyrwana z Zielonego Miejsca Wielu Matek i wpada w ręce wielkiej Motocyklowej Hordy prowadzonej przez Watażkę Dementusa. Podróżując wspólnie przez wyniszczone ziemie natrafiają na Cytadelę należąca do Wiecznego Joego. Gdy dwaj tyrani toczą ze sobą bój o dominację, Furiosa musi przetrwać wiele prób, jednocześnie usiłując odnaleźć sposób na powrót do domu.

Sprawdź też: Czy warto wybrać się na nową „Planetę małp”? Krytycy nie mają wątpliwości!

Przypomnijmy, że jeszcze kilka dni temu do sieci trafiły pierwsze opinie o filmie. Recenzent Erik Davis z serwisu Fandango w ten sposób pisał o filmie na swoim Twitterze: „To gorączkowy i poruszający się w nieustępliwym tempie epos. Film, który rozwija historię Furiosy i historię Pustkowi, jednocześnie oddając widzom najbardziej szalone sceny pościgów i najbardziej bombastyczne postacie uchwycone przepiękną pracą opertorską. Anya Taylor-Joy i Chris Hemsworth skaczą w ten świat na główkę – jedno i drugie pokazuje na ekranie coś niezwykłego. Jest tu pewna scena z udziałem cysterny War Rig, która po prostu rozsadziła mi umysł. To natychmiastowy klasyk. Kocham filmy o Mad Maxie i pokochałem ten film. Odpalajcie silniki”.

Najciekawsze opinie o filmie odnajdziecie w tym miejscu.

Rolę Furiosy w filmie przejęła od Charlize Theron wspomniana Anya Taylor-Joy („Diuna: część druga”). W obsadzie towarzyszą jej przede wszystkim Chris Hemsworth („Avengers: Koniec gry”) oraz Tom Burke („Mank”).

Do kin film „Furiosa: Saga Mad Max” zawita już 24 maja tego roku

zdj. Warner Bros.