Nie na taki wynik liczył Netflix! „One Piece” daleko w tyle za największymi hitami

One Piece” największym hitem serwisu Netflix nie zostanie. Adaptacja popularnej mangi zaliczyła wynik, który nie pozwala jej nawet zbliżyć się do oglądalności osiąganej przez najbardziej popularne seriale streamingowego giganta. Czy to stawia pod znakiem zapytania drugi sezon „One Piece”?

One Piece” nie ma startu do „Wednesday” i innych hitów Netfliksa

One Piece” może i został dobrze przyjęty przez krytyków i widzów, ale nie przełożyło się to wcale na gigantyczną oglądalność. Serial okazał się co prawda najpopularniejszą pozycją w katalogu Netfliksa w zeszłym tygodniu, ale osiągnięty wynik nie pozwala mu nawet marzyć o zajęciu czołowej lokaty w rankingu największych hitów streamingowego giganta. W trakcie premierowego tygodnia, a w zasadzie to przedłużonego weekendu – serial debiutował w czwartek – „One Piece” wygenerował 140,1 mln godzin wyświetlania, co w nowym przeliczniku Netfliksa przekłada się na 18,5 mln wyświetleń. Serial uplasował się też w dziesiątce najpopularniejszych seriali zeszłego tygodnia w 93 krajach i w 46 z nich okazał się liderem tego zestawienia.

Co jednak ciekawe, serial nie cieszył się dużą popularnością wśród Europejczyków. Na Starym Kontynencie pierwsze miejsce zajął tylko w sześciu krajach. W Polsce serial znajduje się w tym momencie dopiero na trzecim miejscu zestawienia i wyprzedzają go dokument  o sprawie Iwony Wieczorek oraz serial „Żmijowisko” będący oryginalną produkcją CANAL+ Online, która debiutowała cztery lata temu.

Koniecznie sprawdź:

Co taki wynik oznacza dla przyszłości serialu?

One Piece” nie dorównuje największym hitom Netfliksa takim jak na przykład „Wednesday”. Serial debiutujący w listopadzie zeszłego roku wygenerował w pierwszy weekend gigantyczne 341,23 mln godzin, co przekłada się na około 43 mln wyświetleń. Ostatnio lepiej wypadła też „Królowa Charlotta” osiągając 148 mln godzin wyświetlania w pierwszym tygodniu, czyli około 24 mln wyświetleń. W tyle najnowszą produkcję Netfliksa zostawił też „Nocny agent” z wynikiem na poziomie 168 mln godzin wyświetlania.

Mimo że „One Piece” nie osiągnął spektakularnego wyniku i tak można uznać ten rezultat za solidny. O produkcji robi się w ostatnich dniach dosyć głośno, a pozytywne oceny przyciągają nowych widzów, więc w drugim tygodniu produkcja powinna osiągnąć dobry rezultat. Fani serialu nie powinni też martwić się o przyszłość „One Piece”. Taki rezultat nie oznacza, że Netflix porzuci plany na kontynuowanie serii. O zamówienie kolejnego sezonu możecie być raczej spokojni.

top10-tv-english-1-aug-28-sep-3-2023(1)-min.jpg

zdj. Netflix