Ostatnia część „Indiany Jonesa” trafi też na polskie płyty. Jakie wydania dostaniemy?

W czerwcu tego roku na ekranach kin debiutował film „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia”, którym Harrison Ford żegnał się z rolą legendarnego poszukiwacza przygód wykreowanego w filmach Stevena Spielberga. Piąta odsłona serii doczekała się zapowiedzi polskich wydań płytowych. Kiedy ich premiera i na jakie wydania możemy liczyć?

Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” w grudniu na DVD i Blu-ray

Piąty film z serii „Indiana Jones” pojawi się w polskiej dystrybucji płytowej dopiero 5 grudnia. Dystrybutor przygotował dla klientów trzy edycje na fizycznych nośnikach. Produkcja z Harrisonem Fordem trafi w naszym kraju na płyty DVD i Blu-ray, a oprócz standardowych edycji doczeka się też specjalnego wydania w steelbooku. W ofercie zabraknie oczywiście wydania na płycie Ultra HD Blu-ray.

Możemy natomiast liczyć na materiały dodatkowe na płycie zawierające cykl reportaży „za kulisami powstawania filmu”, podzielony na pięć rozdziałów. Twórcy opowiadają w  nich o epickiej przygodzie, prezentują nowe postacie, popisy kaskaderskie, muzykę, lokacje, scenografię i efekty wizualne, a jednocześnie czule żegnają się z jednym z największych bohaterów kina. Dla fanów muzyki laureata Oscara Johna Williamsa dodatkową atrakcją będzie możliwość obejrzenia ekskluzywnej wersji filmu score-only

Materiały dodatkowe do filmu „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia”:

  • Rozdział 1 - Prolog - Harrison Ford powraca do akcji jako Indiana Jones! Podróż do 1944 roku. Ten reportaż przedstawia twórców, postacie, sceny kaskaderskie, lokacje i niesamowite efekty wizualne, które składają się na ekscytujący początek Artefaktu przeznaczenia!
  • Rozdział 2 - Nowy Jork - Zanurz się w przygodzie, gdy James Mangold prezentuje odtworzony Manhattan z 1969 roku w pościgu podczas Księżycowej Parady. W reportażu poznajemy Helenę (Phoebe Waller-Bridge), w czasie gdy John Williams przedstawia swój nowy muzyczny temat dla tej fascynującej postaci.
  • Rozdział 3 - Maroko - Człowiek w kapeluszu powraca! Reportaż ukazuje Maroko, podczas efektownych scen pościgu za tuk-tukiem i hotelowej bijatyki. Poznaj Teddy'ego (Ethann Isidore), nowego sojusznika Indy'ego w polowaniu na Artefakt!
  • Rozdział 4 - Sycylia - Renaldo (Antonio Banderas) prowadzi bohaterów w niebezpiecznym podwodnym poszukiwaniu skarbów! Spotkaj się z Harrisonem Fordem i Phoebe Waller-Bridge na Sycylii i zbadaj jaskinie, pułapki i robale w grobowcu Archimedesa!
  • Rozdział 5 - Finał - Ten reportaż bierze pod lupę punkt kulminacyjny serii Indiana Jones. Obsada i twórcy: James Mangold, Kathleen Kennedy, Frank Marshall, John Williams, Steven Spielberg i Harrison Ford żegnają jednego z największych bohaterów wszech czasów.
  • Wersja filmu tylko z muzyką (score-only version)
    Specjalna wersja filmu pozwalająca w pełni zachwycić się wyjątkową ścieżką dźwiękową skomponowaną przez Johna Williamsa.

BD STEELBOOK-min.jpg BD-min.jpg

zdj. Lucasfilm