Ostatnie „Gwiezdne wojny” mogły zacząć się inaczej. Nowe grafiki koncepcyjne z Kylo Renem

Choć od premiery filmu dzielą nas aż cztery lata, w sieci ukazała się nowa, niepublikowana wcześniej grafika koncepcyjna z finałowego epizodu Sagi Skywalkerów. Przedstawia alternatywną wizję wobec pierwszej sceny widowiska, czyli przybycia Kylo Rena na wyniszczoną planetę Mustafar.

Kylo Ren dociera na Mustafar… w zupełnie innej wersji. Nowa grafika z „Gwiezdnych wojen: Skywalker. Odrodzenie”

Grafika stworzona na etapie preprodukcji widowiska nie znalazła się wydanym parę lat temu specjalnym albumie autorstwa Phila Szostaka, dedykowanym projektom „Skywalker. Odrodzenie”. Praca wyobraża zupełnie odmienną wersję starcia z mieszkańcami Mustafar, niż ta, która przedostała się do ostatecznej wersji filmu w reżyserii J.J. Abramsa.

Projekt wykonany przez Adama Brockbanka przedstawia przede wszystkim mocno odmienioną scenografię, w której trudno rozpoznać świat widziany wcześniej między innymi w „Zemście Sithów” (to na Mustafar doszło do ostatecznej walki między Anakinem Skywalkerem i Obi-Wanem Kenobim – od tego czasu planeta stała się siedzibą Dartha Vadera). 

Na grafikach koncepcyjnych, które trafiły ostatnio na oficjalny instagramowy profil Adama Brockbanka zobaczycie też projekt sali tronowej Kylo Rena oraz alternatywne wyobrażenie spotkania ze Snokiem, do którego doszło w „Ostatnim Jedi”.

Przypomnijmy, że we wczesnych koncepcjach na pierwszą scenę „Skywalker. Odrodzenia” Kylo Ren miał udać się do położonego na Mustafar zamku Dartha Vadera (zobaczyliśmy go między innymi w „Łotrze 1”). Bohater Adama Drivera liczył na odnalezienie tam mapy do Exegol: miejsca, w którym po wydarzeniach „Powrotu Jedi” skrywał się Palpatine.

Choć tę scenę przepisano najwyraźniej jeszcze przed wejściem na plan, podczas produkcji zdołano podobno nakręcić scenę, w której Kylo spotyka na Mustafar dziwną, pajęczą istotą znaną jako Wyrocznia. W efekcie późniejszych prac montażowych scena z jej udziałem została z filmu całkowicie wycięta zaś całą sekwencję na spalonej planecie ograniczono do kilku ujęć i niecałej minuty. Rozmowa z Wyrocznią trafiła jednak do napisanej przez Rae Carson powieściowej adaptacji scenariusza. Stworzenie zdolne przepowiadać przyszłość trafiło też do runu komiksów o Vaderze według scenariusza Grega Paka. Przypomnijmy, że grafiki koncepcyjne (w tym pracę przedstawiającą Wyrocznię) zamieszczono w sieci w ubiegłych latach. Możecie znaleźć je w tym miejscu.

Zdj. Instagram / Disney