„Pan i Pani Smith” będzie antologią? W planach 2. sezon z nowymi aktorami

Włodarze Amazon Prime Video podjęli decyzję o nadaniu dalszego biegu jednej ze swoich najlepszych ostatnich serii. Dzisiejsze doniesienia potwierdzają, że drugiego sezonu doczeka się remake „Pana i Pani Smith”. Niestety, w rolach głównych nie powrócą już Donald Glover i Maya Erskine.

Serialowa wersja „Pana i Pani Smith” przedstawiła mocno zreinterpretowaną historię małżeństwa, które poznaliśmy w głośnej komedii akcji z roku 2005. Fabuła filmu z Bradem Pittem i Angeliną Jolie koncentrowała się na parze znudzonych małżonków, którzy dowiadują się, że oboje są zabójcami wynajętymi przez konkurencyjne agencje. Serialowa przeróbka zaproponowała widzom głębszą opowieść poświęconą współczesnym związkom i małżeństwom.

„Dlaczego ludzie jeszcze za siebie wychodzą? I tak połowa z tych związków kończy się rozwodem. Jaki jest tego cel?” – pytał przed premierą współtwórca i główny gwiazdor serii, Donald Glover. „W serialu skupiamy się na tym, czym małżeństwo rzeczywiście jest, na zaufaniu, na pracy zespołowej, na samotności”.

Sprawdź też: Serial „Gwiezdne wojny: Akolita” wygląda coraz lepiej. Pokazano nową zapowiedź

Donald Glover i Maya Erskine nie powrócą do „Pana i Pani Smith. Poznamy nowych małżonków-zabójców?

Serialowe podejście do komediowego klasyka spodobało się widzom i krytykom, przykuwając też spore zainteresowanie do oryginalnej oferty platformy Prime Video. Kierownicy tej usługi streamingowej zdecydowali się nadać serialowi dalszy być – w ramach zaskakującego posunięcia, z ogłoszonym właśnie sezonem drugim nie związali się jednak ani Glover, ani grająca jego małżonkę Maya Erskine.

Choć na chwilę obecną Amazon nie potwierdził zmian castingowych, źródła Variety wskazują, że dwójka aktorów zostanie zastąpiona. Możemy zarazem przypuszczać, że drugi sezon nie będzie kontynuował historii dotychczasowych Smithów i zamiast tego przyjrzy się innej parze zabójców zatrudnionych przez tajemniczą Firmę.

Sprawdź też: Steve Carell nie zostawia złudzeń. Aktor nie zagra w nowym „Biurze”

Pan i Pani Smith będzie drugi sezon

Sukces pierwszego sezonu, z jego niezmiernie współczesnym, seksownym podejściem do reinterpretowania oryginalnej historii, jest świadectwem talentu obu twórców – Donalda Glovera i Franceski Sloane. Jesteśmy dumni mogąc zapowiedzieć kolejną odsłonę niezwykłych podróży i przygód” – zapowiedziała nową serię Jennifer Salke, dyrektorka Amazon MGM Studios.

Dodajmy, że w roli showrunnerki do serialu powróci współtwórczyni pierwszego sezonu, wspomniana Francesca Sloane („Atlanta”, „Fargo”). Z kolei Glover obejmie funkcję producenta wykonawczego.  

Warto przypomnieć, że gwiazdorskiej obsadzie pierwszego sezonu serialu znaleźli się również: Michael Coel („Mogę cię zniszczyć”), John Turturro („Big Lebowski”), Paul Dano („The Batman”), Wagner Moura („Narcos”), Parker Posey („Schody”), („Sukcesja”), Sarah Paulson („The Bear”), Ron Perlman („Zaułek koszmarów”), Sharon Horgan („Nieznośny ciężar wielkiego talentu”), Ursula Corbero („Dom z papieru”) i Billy Campbell („Cardinal”).

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji, zerknijcie na naszą recenzję pierwszego sezonu „Pana i Pani Smith”. 

Źródło: Variety / zdj. Amazon Prime Video