Pedro Pascal i Dakota Johnson wystąpią w rom-comie od reżyserki „Poprzedniego życia”

Studio A24 przymierza się do realizacji kolejnego filmu z reżyserką i scenarzystką Celine Song, mającą w dorobku doceniony przez widzów dramat „Poprzednie życie”. Z jej nowym projektem powiązano właśnie kilka pierwszoligowych nazwisk branży.

Pedro Pascal i Dakota Johnson w komedii romantycznej

Główną inspiracją dla przyszłego filmu, noszącego tytuł „Materialists”, są komediodramaty Jamesa L. Brooksa w rodzaju „Telepasji” i „Czułych słówek”. „Osadzony na tle żywiołowego pejzażu Nowego Jorku – miasta znanego nie tylko z tego, że nigdy nie zasypia, ale i z gorączkowego tempa, w którym toczą się tam różnorodne związki. W Materialists przyjrzymy się elitom tej metropolii – z unikalnej perspektywy” – zapowiadał pierwszy opis filmu.

Główną bohaterką kolejnego obrazu Song będzie Lucy, najlepsza profesjonalna swatka na Manhattanie. Za jej ekspertyzę słono płacą przedstawiciele nowojorskiej śmietanki. W życiu osobistym bohaterki pojawiają się komplikacje, gdy wdaje się ona w toksyczny trójkąt miłosny z dwoma mężczyznami: wpływowym biznesmenem i spłukanym aktorem-kelnerem, będącym przy okazji jej byłym partnerem.

Sprawdź też: Giancarlo Esposito jako kierowca mafii. Nadchodzi remake brytyjskiego hitu [ZWIASTUN]

Gwiazdy Marvela i „The Last of Us” w nowym filmie Celine Song

Przypomnijmy, że w pierwszych raportach związanych z filmem wspominano, że główne role odegrają w nim Jodie Comer („Ostatni pojedynek” oraz Jeremy Allen White („The Bear”) – doniesienia te zostały jednak od tego czasu zdementowane. Z serwisu Deadline dowiadujemy się teraz, że w „Materialists” mają jednak pojawić się niemniej popularni aktorzy – główne role dramatu negocjują bowiem Dakota Johnson („Madame Web”), Pedro Pascal („The Last of Us”) oraz Chris Evans („Gray Man”). Żaden z kontraktów nie został jeszcze podpisany.

Na łamach Deadline dodano, że projekt filmu zostanie przedstawiony dystrybutorom podczas startującego w tym miesiącu European Film Market (wydarzenie rozgrywa się równolegle z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym w Berlinie). Jako producenci „Materialists” zajmą się między innymi Christine Vachon i Pam Koffler (z którymi Song współpracowała przy „Poprzednim życiu”) oraz David Hinojosa („Bodies Bodies Bodies”). Twórcy filmu liczą na możliwość wejścia na plan zdjęciowy jeszcze w okolicach wiosny tego roku

Źródło: Deadline / zdj. depositphotos / Netflix