Pedro Pascal zakończył zdjęcia do „The Last of Us”. Jest przybliżony termin premiery 2. sezonu

Wszystko wskazuje, że Pedro Pascal odegrał już wszystkie sceny przewidziane dla niego w następnym sezonie hitowego dramatu post-apo „The Last of Us”. Z nowego raportu dowiedzieliśmy się też, kiedy należy oczekiwać premiery najbliższych odcinków tego serialu.

Pedro Pascal zakończył prace na planie „The Last of Us”

Przypomnijmy, że prace zdjęciowe na planie kontynuacjiThe Last of Us” rozpoczęły się później, niż zakładał pierwotny grafik wytwórni – w wyniku ubiegłorocznych strajków hollywoodzkich aktorów i scenarzystów produkcja ruszyła dopiero 12 lutego tego roku na terenie Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Choć zdjęcia potrwają jeszcze do końcówki sierpnia, wygląda na to, że swoje sceny sfilmował już Pedro Pascal, wcielający się w serii w rolę Joela Millera.

O postępach na planie – przede wszystkim w odniesieniu do chililijsko-amerykańskiego aktora – poinformował w sieci influencer Daniel Richtman, mający w dorobku szereg potwierdzonych doniesień zza kulis największych studiów. Jego źródła wskazują, że Pascal zakończył już współpracę z ekipą hitu platformy streamingowej Max i wkrótce zacznie szykować się do wejścia na plan „Fantastycznej Czwórki” (nowa wersja komiksowego widowiska Marvela ma wejść w realizację tego lata). Na potwierdzenie doniesień Richtmana, fani obserwujący gwiazdora w mediach społecznościowych wskazali też, że aktor niedawno pozbył się brody, którą  zapuścił do kreacji Joela. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że tylko parę tygodni temu ekipa serialu filmowała sceny nieopodal pola golfowego w Mission w Kanadzie – każdemu, kto zna growy odpowiednik drugiego sezonu „The Last of Us”, najpewniej nie trzeba tłumaczyć, z czym wiąże się taka scenografia.

Aktualizacja: wkrótce pod nagłośnieniu przecieków od Daniela Richtmana do sprawy odnieśli się przedstawiciele HBO. W ramach oficjalnej odpowiedzi na zapytanie serwisu IGN studio poinformowało we wtorek wieczorem, że Pedro Pascal wcale nie zakończył pracy nad „The Last of Us”. Wszelkie informacje o domknięciu jego udziału w produkcji wytwórnia skwitowała jako „nieprecyzyjne”.

Sprawdź też: Popularny serial medyczny wraca na Netflix. Nowy sezon zobaczymy znacznie wcześniej

„The Last of Us” sezon 2. – kiedy premiera? Trzeba uzbroić się w cierpliwość

The Last of Us sezon 2

W tym samym raporcie influencer wskazał też na przybliżony termin powrotu „The Last of Us”. O ile jego doniesienia okażą się zgodne z rzeczywistością, premiera drugiego sezonu popularnego serialu odbędzie się na przełomie marca i kwietnia 2025 roku, czyli nieco ponad dwa lata po wyemitowaniu finałowego odcinka debiutanckiej serii.

Obok Pascala w pierwszoplanowej obsadzie „The Last of Us” powróciła Bella Ramsey wcielająca się w postać Ellie. W nowych odcinkach pojawi się jednak sporo zupełnie nowych twarzy – sporą rolę odegra przede wszystkim Kaitlyn Dever, znana z dreszczowca „Nie ocali cię nikt”, „Szkoły melanżu” i „Rosaline”. Aktorce przypadnie rola postaci Abby, która w oryginalnej grze studia Naughty Dog pełni rolę niemal równie istotną, co Ellie

Przez drugi plan serialu przewiną się też Young Mazino („Awantura”, „Glass”), który pojawi się jako Jesse, bliski przyjaciela Ellie oraz Isabela Merced znana między innymi z takich produkcji jak „Transformers: Ostatni rycerz” czy „Sicario 2: Soldado”. Aktorka wcieli się w Dinę, partnerkę Ellie i byłą dziewczynę Jessego.

Sprawdź też: Nieprzekonani do serialowego „Halo”? Pierwszy odcinek nowego sezonu obejrzycie za darmo

Warto dodać, że wraz z nową odsłoną „The Last of Us” do grona twórców postapokaliptycznego serialu dołączyła grupa nowych reżyserów. Według wcześniejszych raportów za kamerą następnych odcinków znaleźli się przede wszystkim: Nina Lopez-Corrado (w dorobku ma między innymi nową wersję „Perry'ego Masona”), Stephen Williams („Watchmen”), Kate Herron (pierwszy sezon „Lokiego”) oraz Mark Mylod, który odpowiadał na przykład za większość odcinków finałowego sezonu „Sukcesji” od HBO.

Źródło: Twitter / ScreenTime / DiscussingFilm / zdj. HBO Max / Warner Bros.