Peter powróci do drużyny X-Force. Rob Delaney dołącza do obsady następnego „Deadpoola”

Do obsady filmu „Deadpool 3” oficjalnie dołączył w poniedziałek Rob Delaney. Aktor znany z roli Petera, najmniej superbohaterskiego członka ekipy X-Force z pierwszego sequela, pojawi się u boku Najemnika z nawijką w kolejnej filmowej odsłonie.

Członek X-Force wraca w trzecim „Deadpoolu”

Przypomnijmy, że trzecia część „Deadpoola” jest pierwszą, która powstanie w ramach kinowego uniwersum Marvel nadzorowanego przez Kevina Feige. Gigant przemysłu filmowego połączył producenckie siły z reżyserem Shawnem Levy'em oraz Ryanem Reynoldsem. Rob Delaney jest najnowszym nabytkiem obsady, w której są już Matthew Macfadyen („Sukcesja”), Karan Soni (znany z roli Dopindera) oraz Leslie Uggams (jako Niewidoma Al). Obok powracającego w tytułowej roli Reynoldsa najgłośniejszym elementem obsady jest jednak oczywiście Hugh Jackman, którego udało się nakłonić do ponownego wcielenia się w kultową kreację Wolverine'a. Na ekranie znajdzie się też Emma Corin („The Crown”). Według niepotwierdzonych jeszcze informacji w filmie może pojawić się również Owen Wilson powracający do roli Mobiusa znanego z serialu „Loki”.

Sprawdź też: Clint Eastwood odnalazł kolejną gwiazdę swojego ostatniego filmu. To aktorka z „Zanim odejdę”

Reżyserem „Deadpoola 3” został wcześniej wspomniany Shawn Levy („Free Guy”), z kolei scenariusz napisali Paul Wernick i Rhett Reese, autorzy tekstów do obu poprzednich filmów. Prace na planie filmu „Deadpool 3” mają wystartować na przełomie czerwca i lipca tego roku. Kinowy debiut produkcji wyznaczono na 6 września 2024

Źródło: Deadline / Zdj. Sony