„Pierścienie Władzy” będą kręcone bez showrunnera. Amazon nie przerwie zdjęć do 2. sezonu

Amazon nie przerwie prac na planie drugiego sezonu serialu „Pierścienie Władzy” pomimo aktualnego strajku scenarzystów. Ekipa będzie kontynuowała zdjęcia do nowych odcinków bez udziału showrunnerów oraz scenarzystów, którzy do tej pory byli obecni na planie.

Pierścienie Władzy” bez showrunnera i scenarzystów. Aktorzy i reżyserzy dołączą do strajku?

Prace nad drugim sezonem „Pierścieni Władzy” będą kontynuowane. Amazon nie zdecydował się na przerwanie zdjęć po tym, jak scenarzyści rozpoczęli na początku maja swój strajk, dlatego z planu musieli zniknąć JD Payne i Patrick McKay pełniący funkcję showrunnerów, ale także producentów wykonawczych serialu.

Zdjęcia do drugiego sezonu dobiegają już końca i potrwają jeszcze tylko przez 19 dni, ale zgodnie z zasadami protestu ustalonymi przez WGA na planie nie mogą znajdować się w tym czasie żadni scenarzyści, nawet jeśli piastują także stanowiska producentów. Oczywiście Payne McKay i inni twórcy nie mogą też brać udziału w żadnym przepisywaniu tekstu i podejmować kreatywnych decyzji na planie. Regulacje te nie dotyczą innych producentów wykonawczych serialu takich jak chociażby Lindsey Weber oraz reżyserek odpowiadających za odcinki do drugiego sezonu. Są to: Charlotte Brändström, Sanaa Hamri i Louise Hooper. Źródła zbliżone do ekipy produkcyjnej przekonują jednak, że twórcy mieli świadomość nadciągającego strajku scenarzystów i przygotowali się na sytuację, w której JD Payne i Patrick McKay mogą zostać odsunięci od podejmowania decyzji na planie.

Sprawdź też: „Silos” to najlepszy serial na Apple TV+. Recenzja postapokaliptycznej nowości z Rebeccą Ferguson.

Sytuacja w filmowo-serialowej branży zaczyna być coraz bardziej napięta. Do 30 czerwca obowiązują bowiem obecne kontrakty wytwórni podpisane z organizacjami zrzeszającymi aktorów i reżyserów z Hollywood. Jeśli nie dojdzie do zawarcia nowego porozumienia to aktorzy i reżyserzy będą mogli dołączyć do strajku scenarzystów, co doprowadzi do całkowitego paraliżu branży.

źródło: variety.com / zdj. Amazon