Pierwsze nieoficjalne zdjęcia z planu kolejnej części „Indiany Jonesa”

Prace na planie „Indiany Jonesa 5” ruszają już w najbliższych dniach. Tymczasem, do sieci wyciekły pierwsze dwa zdjęcia z szykowanego na potrzeby produkcji planu filmu. 

Choć na ten moment trudno spekulować co dokładnie przedstawiają pierwsze zdjęcia z planu, wygląda na to, że jakaś część akcji nowego „Indy'ego” rozegra się w niewielkim, nadmorskim zamku.

Przypomnijmy, że w głównego bohatera filmu po raz ostatni wcieli się Harrison Ford, zaś jednego z nowych bohaterów serii zagra Mads Mikkelsen. Duński aktor ma rzekomo wcielić się w nazistowskiego naukowca, którego rząd Stanów Zjednoczonych zwerbował po zakończeniu drugiej wojny światowej do pracy w NASA. Naukowiec grany przez Mikkelsena stoi na czele zespołu zajmującego się lądowaniem na Księżycu, do którego doszło w 1969 roku.

Kiedy premiera „Indiany Jones 5”? Kto stanie za kamerą?

Początkowo projekt powstawał pod nadzorem Stevena Spielberga, ale ostatecznie studio Lucasfilm zdecydowało, że reżyserią i scenariuszem piątego filmu o przygodach popularnego poszukiwacza przygód zajmie się James Mangold. W obsadzie oprócz FordaMikkelsena są jeszcze Phoebe Waller-Bridge oraz Thomas Kretschmann.

Premiera filmu „Indiana Jones 5” została zaplanowana na 29 lipca 2022 roku.

zdj. Lucasfilm / Reddit