Polski film Netfliksa z gigantyczną oglądalnością. Znalazł się w światowej czołówce!

Netflix nieustannie zapewnia sobie czołowe miejsca wśród najpopularniejszych filmowych i serialowych nowości tygodnia. W ostatnim okresie musiał jednak podzielić się streamingowym tortem z serwisem Prime Video, który przyciąga widzów nie tylko filmem „Road House” z Jakiem Gyllenhaalem. Jakie inne hity rządziły na rynku mediów strumieniowych?

Seriale Netfliksa liderami w TOP 10 – „Problemowi trzech ciałbrakuje wyświetleń

Na przełomie marca i kwietnia najpopularniejszym serialem w streamingu pozostawał „Problem trzech ciał” od platformy Netflix. Nowość streamingowego giganta osiągnął na przestrzeni okresu od 29 marca do 3 kwietnia oglądalność wynoszącą 964,1 mln minut. W poprzednim siedmiu dniach serial wygenerował natomiast 1,6 mld minut. Jest to wynik, który pozwala mu obecnie na miano najpopularniejszego serialu w streamingu, ale może nie wystarczyć do tego, aby Netflix zdecydował się na przedłużenie go na drugi sezon.

Jako nowa produkcja od twórców „Gry o Tron” serial „Problem trzech ciał” miał zdecydowanie większy potencjał i Netflix liczył, że produkcja okaże się kolejnym gigantycznym hitem, dlatego nie oszczędzał na etapie produkcji oraz jego promocji. Tymczasem jego wynik jest znacznie poniżej oczekiwań.

Sprawdź też: To już pewne! „Diunę 2” za chwilę obejrzymy online! Jest data premiery w Polsce.

Problem trzech ciał

Serwis może jednak pocieszać się tym, że jego dominacja w streamingu jest potężna i jego produkcje znalazły się na pierwszych sześciu miejscach w zestawieniu najpopularniejszych seriali okresu od 29 marca do 3 kwietnia. Na drugim miejscu wylądował niespodziewanie serial „Testament: Historia Mojżesza”. Trzyodcinkowa produkcja poświęcona życiu Mojżesza przyciągała sporo widzów w okresie świąt Wielkanocnych i wygenerowała 707,8 mln minut. Podium uzupełnił serial „Dżentelmeni”.

Najpopularniejsze seriale tygodnia w streamingu (29 marca-3 kwietnia):

  1. „Problem trzech ciał”
  2. „Testament: Historia Mojżesza”
  3. „Dżentelmeni”
  4. „Wydział zabójstw: Nowy Jork”
  5. „Czy to ciasto?”

Road House” ponownie największym filmowym hitem tygodnia

Road House film

Liderem w świecie filmu pozostał natomiast serwis Prime Video ze swoim nowym tytułem „Road House” z Jakiem Gyllenhaalem zastępującym w popularnej roli Patricka Swayze'ego. Produkcja debiutująca 21 marca w streamingu już od pierwszego dnia cieszyła się sporą popularnością. W pierwszy czwartek wygenerowała 121,5 mln minut wyświetleń, przez następne kilka dni (od 22 do 28 marca) dorzuciła 1,7 mld minut, a teraz dodała do tego kolejne 576,2 mln minut.

To spora przewaga nad drugim w rankingu filmem „Cena strachu” od Netfliksa. Nowa wersja legendarnego tytułu wygenerowała bowiem 246,9 mln minut. Kolejne trzy pozycje przypadły innym filmom Netfliksa, a na szóstej lokacje uplasował się druga z filmowych nowości Amazona, komedia „Ricky Stanicky” z wynikiem wynoszącym 121,6 mln minut.

Sprawdź też: „Fallout” z szybkim przedłużeniem na 2. sezon. Amazon wierzy, że to będzie HIT.

Nic na siłę polski film Netflix

Co warte podkreślenia, na czwartym miejscu rankingu świątecznego okresu znalazł się polski film stworzony przez Netfliksa. Chodzi o film „Nic na siłę”, który wygenerował 164,5 mln minut na platformie. To komedia romantyczna opowiadająca o szefowej kuchni Oliwii, która zostaje podstępem zwabiona na wieś, aby ratować gospodarstwo babci. Po powrocie do domu zakochuje się w przystojnym rolniku, który skrywa pewien sekret.

Najpopularniejsze filmy tygodnia w streamingu (29 marca-3 kwietnia):

  1. „Road House”
  2. „Cena strachu”
  3. „Serce łowcy”
  4. „Nic na siłę”
  5. „Piękna gra”

źródło: variety.com / zdj. Netflix / Amazon Prime Video