Na taki komiks o Draculi czekali fani? Napisał go autor „Batmana”. Oto pierwsze grafiki

Universal Pictures nie zapomina o swoich słynnych potworach. Obok prezentowania na ekranie odnowionych wersji klasycznych fabuł o Niewidzialnym Człowieku czy Mumii, wytwórnia połączyła siły z firmą Skybound Entertainment. Wspólnym projektem będzie antologia komiksów o kultowych stworach. Jako pierwsza na półki trafi obrazkowa opowieść o Draculi według scenarzysty Jamesa Tyniona IV („Batman”, „Liga Sprawiedliwości”) i rysownika Martina Simmondsa („Departament prawdy”). 

Na komiksową miniserię „Universal Monsters: Dracula” złożą się cztery zeszyty, będące wstępem do nowej antologii. W pierwszym rozdziale klasyczną opowieść, inspirowaną tekstem Brama Stokera i filmową adaptacją z 1931 roku, poznamy z perspektywy doktora Johna Sewarda, który roztoczy psychiatryczną opiekę nad nowym pacjentem. W zreinterpretowanej wersji klasyka grozy bohater będzie próbował racjonalizować coraz to bardziej niezwykłe objawy choroby swojego podopiecznego. Jednocześnie zaobserwuje też, że jego adoptowana córka, Lucy, sama zaczyna zapadać w tajemniczą chorobę. 

„Już kilka razy w życiu miałem przyjemność pisać o najsłynniejszych ikonach popkultury, ale w postaci Draculi jest coś tak niezwykłego, że nie mogłem sobie tej okazji podarować” – skomentował angaż w komiksowy projekt Universala i Skybound sam scenarzysta, James Tynion IV. „Wyzwaniem z którym mierzyliśmy się – ja i Martin – było sięgnięcie do samego krwawego serca klasyka od Universala i odnalezienie nowego sposobu na przeniesienie tej postaci do życia. To było jedno z najbardziej ekscytujących kreatywnych wyzwań w mojej karierze”.

Sprawdź też: Krytycy zachwycili się horrorem z gwiazdą „The Suicide Squad”. W Polsce nawet o nim nie słyszeliśmy

Spodziewajcie się świeżych zwrotów akcji, mrożących krew w życiach starć i sięgania wprost w najmroczniejsze obszary tej ponadczasowej opowieści o potworze” – obiecuje oficjalny opis zamieszczony przez wytwórnię i wydawnictwo Image, które zajmie się publikacją. Dodajmy, że w ślad za „Draculą”, który w księgarniach za oceanem pojawi się dokładnie 25 października, odnowionych interpretacji mają doczekać się inne kultowe postacie Universala.

W realizację serii – przede wszystkim przygotowania alternatywnych wariantów okładek – zaangażowani będą tacy rysownicy, jak Joshua Middleton („Superman/Shazam”), Francis Manapul („Liga Sprawiedliwości”), Julian Totino-Tedesco („Daredevil”) czy Jenny Frison („Revival”). Poniżej kilka przykładowych grafik.

Dracula nowy komiks 1.JPG

Dracula nowy komiks 3.JPG

Dracula nowy komiks 2.JPG

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. Universal / Image