Powstanie serial o straumatyzowanych final girls. Produkują Charlize Theron i reżyser „To”

Powstanie serialowa adaptacja najnowszej powieści Grady'ego Hendrixa, „The Final Girl Support Group”. Za produkcję odpowiedzą Andy i Barbara Muschietti („To”) oraz Charlize Theron. Serial powstanie z myślą o HBO Max.

Powieść Hendrixa, która w księgarniach za oceanem ukazała się zaledwie w zeszłym tygodniu, podejmuje motyw postaci final girl – kobiety, której udaje się przetrwać makabryczne okoliczności opisane w horrorach, zwłaszcza slasherach pokroju „Halloween”, czy „Krzyku”. W ramach historii opowiedzianej w nowej książce, czytelnicy poznają Lynette, niedobitka masakry w małym miasteczku, która od ponad dekady usiłuje przepracować traumę z pomocą pięciu innych final girls. Pewnego razu jedna z kobiet nie pojawia się na spotkaniu. Wkrótce spełniają się najgorsze obawy bohaterek – ktoś dowiedział się o ich grupie i teraz usiłuje rozerwać ich z trudem pozbierane życia na kawałki.  

Andy Muschietti, który szykuje obecnie solowe widowisko o Flashu, wyreżyseruje pilotażowy odcinek „The Final Girl Support Group”. W realizacji wezmą udział studia Denver & Delilah Films, Double Dream i Aperature Entertainment. 

9224DFDC-586C-457D-94D8-3D73B86D0792.jpeg

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. Berkley / Warner Bros.