Pożar w Marvelu. Kolejny film zbiera negatywne opinie – konieczne są duże dokrętki

Źródła blisko Marvela donoszą, że wytwórnia ponownie znalazła się w opałach. Tym razem chodzi o nowy film o Kapitanie Ameryce. Widowisko „Nowy wspaniały świat” miało nie spodobać się testowym widowniom i najpewniej doczeka się dodatkowego okresu zdjęciowego.

Nowy „Kapitan Ameryka” fatalnie odebrany przez widzów. Marvel szykuje dokrętki

Dopiero co dowiedzieliśmy się, że włodarze Disneya i Marvela przesunęli premiery swoich następnych superbohaterskich filmów, a teraz branżowi insiderzy wskazali, ze przerwa będzie wytwórni bardzo potrzebna, by dopracować przynajmniej jeden z nadchodzących tytułów. Nowe informacje przekazali John Rocha i Jeff Sneider.

Na łamach prowadzonej przez obu dziennikarzy youtubowej audycji „The Hot Mic” usłyszeliśmy, że bieżąca wersja przesuniętego na rok 2025 filmu „Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat” została pokazana testowej widowni. Reakcje na film miały być dalekie od zadowalających, w wyniku czego projekt będzie musiał cofnąć się do etapu zdjęciowego. Ekipa ma powrócić na plan w styczniu – ponad pół roku po domknięciu głównej fazy produkcyjnej. Dokrętki mają potrwać aż do maja.

Sneider zasugerował też, że gdyby bieżąca wersja czwartej odsłony „Kapitana Ameryki” doczekała się lepszego przyjęcia, film mógł trafić do kin jeszcze przed następnym widowiskiem o Deadpoolu. Obecna sytuacja wyklucza jednak takie rozwiązanie i twórcy będą potrzebowali kolejnego roku, by poprawić film. Dowiedzieliśmy się zarazem, że w efekcie rozczarowującego odzewu z widowiska wycięto już aż trzy istotne sekwencje akcji

Nowy film o Kapitanie Ameryce z premierą dopiero w 2025 roku

W nowej produkcji rolę tytułowego herosa od Chrisa Evansa przejmie Anthony Mackie, a jego drogi przetną się w filmie z Harrisonem Fordem przejmującym rolę Thaddeusa RossaW filmie grają również: Liv Tyler wracająca jako Betty Ross, Carl Lumbly („Kolor przyjaźni”) i Tim Blake Nelson wracający jako Samuel Sterns z filmu „Incredible Hulk”, który ma być głównym złoczyńcą nowej produkcji Marvela.

Reżyserią zajął się z kolei Julius Onah, twórca filmów „Paradoks Cloverfield” oraz „Luce”. Za scenariusz odpowiadają Malcolm SpellmanDalan Musson pracujący wcześniej przy serialu „Falcon i Zimowy żołnierz”.

Wskutek ostatnich posunięć Disneya film trafi na ekrany dopiero 14 lutego 2025 roku.

Źródło: YouTube / zdj. Marvel / Disney