Poznaliśmy czas akcji nowego filmu o Obcym. Zaskakujący wybór!

Wygląda na to, że w ramach nowej odsłony „Obcego” cofniemy się do czasów świetności cyklu. W nowym wywiadzie Cailee Spaeny („Priscilla”), gwiazda następnego filmowego widowiska z Xenomorphem, potwierdziła czas akcji tej produkcji

Nowy film o Obcym będzie kontynuacją pierwszej produkcji?!

Przypomnijmy, że nowa historia w świecie Obcego rozegra się w całkowitym oderwaniu od dotychczasowych opowieści. W pierwszym oficjalnym opisie dziewiątej odsłony cyklu, noszącej roboczy tytuł „Alien: Romulus”, zapowiedziano, że główną rolę w filmie odegra grupa młodych ludzi, którzy trafiają na odległą planetę i zostają zmuszeni do walki o życie z najbardziej przerażającą formą życia we wszechświecie.

Teraz kwestię tego, jak film wpisze się w kontinuum cyklu konstruowane od pierwszej odsłony z roku 1979 omówiła Cailee Spaeny. W wywiadzie przy okazji gali rozdania statuetek Gotham Awards aktorka potwierdziła, że akcja „Alien: Romulus” została osadzona pomiędzy pierwszym „Obcym” Ridleya Scotta, a „Obcym – decydującym starciem” w reżyserii Jamesa Camerona.

Gwiazda „Priscilli” dodała też, że za stworzenie efektów do produkcji odpowiedziała ta sama grupa artystów, która pracowała za kulisami klasycznego filmu Camerona. „Ludzie, którzy zbudowali xenomorphy do drugiej części, powrócili, żeby skonstruować też nasze. Otrzymaliśmy więc oryginalny design, za który odpowiadają artyści pracujący przy tych filmach od 45 lat” – dodała Spaeny. 

Alien: Romulus” nadchodzi za niecały rok. Kiedy premiera?

AlienRomulus” miał początkowo trafić do oferty platformy streamingowej Disney+, ale – ponieważ scenariusz, jak i praca reżyserska debiutującego w uniwersum „Obcego” Fede Álvareza zrobiły duże wrażenie na kierownikach wytwórni 20th Century Studios  – zobaczymy go ostatecznie na wielkim ekranie. Premiera odbędzie się dokładnie 16 sierpnia 2024 roku.    

Obok Spaeny w obsadzie są też Isabela Merced i David Jonsson, znani przede wszystkim z takich filmowych produkcji jak „Transformers: Ostatni rycerz”, „Sicario 2: Soldado”, „Ulica Rye Lane” i serialu HBO i BBC „Branża”. Na drugim planie znaleźli się również Archie Renaux („Morbius”), Spike Fearn („Batman”), debiutująca w pełnym metrażu Aileen Wu oraz David Jonsson („Branża”). 

Warto przypomnieć, że film Álvareza obejrzał już sam Ridley Scott. Jego reakcję na widowisko opisaliśmy w tym miejscu.

źródło: Variety / zdj. 20th Century Studios