Poznaliśmy datę rozpoczęcia zdjęć do nowego serialu „Star Wars”?

Mimo że jeszcze parę tygodni temu do sieci trafiła informacja o problemach ze scenariuszem do przewidzianego na Disney+ serialu o przygodach Cassiana Andora, wygląda na to, że prace na planie produkcji mogą wystartować jeszcze wcześniej, niż zakładano. Najnowsze plotki wskazują na datę 1 czerwca tego roku. 

Termin pokrywałby się z poprzednimi raportami oraz słowami samego Diego Luny, aktora wcielającego się w rolę Andora, które to zapowiadały, że start produkcji odbędzie się jeszcze w tym roku. Warto jednak dodać, że Production List, portal, który opublikował najświeższą informację, odnosi się do serialu, używając określenia „Cassian Andor Series” w opozycji do jego produkcyjnego kryptonimu, co potencjalnie może podważać autentyczność doniesienia. Jeżeli jednak miałoby się okazać, że zdjęcia w istocie wystartują już za niecałe trzy miesiące, to wkrótce powinniśmy otrzymać więcej komunikatów, tym razem nieco rzetelniejszych tudzież pochodzących od bardziej zaufanych źródeł. 

W grudniu 2018 roku mówiło się, że główną kontrolę nad serialem będzie sprawował Stephen Schiff, producent i scenarzysta takich seriali jak „Zawód: Amerykanin” oraz „Ultimate Rush”, a autorem scenariusza do pilotażowego odcinka jest Jared Bush. Niecały rok później ogłoszono jednak, że kontrole nad serialem przejmuje Tony Gilroy. Mówi się, że Tony Gilroy zajmie się napisaniem scenariusza do pilotażowego odcinka oraz wyreżyseruje nieujawnioną jeszcze liczbę epizodów pierwszej serii. Wygląda jednak na to, że Lucasfilm nie jest do końca zadowolone ze scenariuszy odcinków i twórcy będą potrzebowali więcej czasu na poprawę historii.

W ramach plotek mówi się, że w serialu mamy zobaczyć między innymi dzieciństwo tytułowego bohatera i dowiedzieć się, dlaczego zdecydował się on dołączyć do Rebelii. Mówi się, że Lucasfilm chce pokazać w serialu młodego Cassiana Andora, a także jego siostrę. Spekulacje zakładają, że siostra bohatera będzie jedną z ofiar Imperium, co ostatecznie pchnie go do walki przeciwko siłom stojącym po Ciemnej Stronie Mocy.

źródło: Comicbook.com / zdj. Lucasfilm