Poznaliśmy kolejną datę premiery „Tenet”? Nowe prognozy

Obok odwołania jednoczesnej, globalnej premiery, Warner Bros. podjęło ostatnio decyzję o ponownym przesunięciu terminu debiutu „Tenet”, kolejnego widowiska Christophera Nolana. Najnowsze doniesienia wskazują, że w krajach, które poradziły sobie z pandemią film może zadebiutować 26 sierpnia. Z kolei w USA premiera mogłaby odbyć się w długi weekend związany z tamtejszym Świętem Pracy. Oznaczałoby to, że za oceanem film trafi na ekrany 4 września.

O możliwych planach wytwórni poinformował Steven Zeitchek, redaktor „The Washington Post”. Źródła dziennikarza zdają się potwierdzać ostatnie informacje, zgodnie z którymi „Tenet” nie zdoła pojawić sie w USA w sierpniu, ze względu na niegasnące zagrożenie ze strony koronawirusa. Na ten moment wymienione daty potraktować należy wyłącznie w kategorii spekulacji.  

Od wczoraj nieoficjalnie mówiło się, że Warner przeniesie premierę „Tenet” na wrzesień. Spekulacjom tym sprzyjało między innymi to, że studio oficjalnie potwierdziło, że zrezygnowało z wrześniowej premiery horroru „Obecność 3”. Studio poinformowało jednocześnie, że zmiany w ich kalendarzu nie dotyczą filmów „Wonder Woman 1984” i „Diuna”, które nadal mają trafić do kin odpowiednio 2 października i 18 grudnia.

Główne role w „Tenet” zagrali Robert Pattinson, Elizabeth Debicki i John David Washington. W obsadzie filmu są również: Michael Caine, Kenneth Branagh, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson i Clémence Poésy. Autorem zdjęć do filmu jest Hoyte van Hoytema, stały współpracownik Nolana, który pracował między innymi przy „Dunkierce” i „Interstellar”, a montażem zajmie się Jennifer Lame. Muzykę do filmu skomponuje Ludwig Göransson, laureat Oscara za ścieżkę dźwiękową do „Czarnej Pantery”. Stworzeniem scenografii zajmie się z kolei Nathan Crowley, a kostiumami Jeffrey Kurland.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Warner Bros.