Poznaliśmy nazwiska scenarzystów „Andora”. Kto odpowiada za nowe przygody bohatera z „Łotra 1”?

Po tym jak parę dni temu Disney+ odsłonił przed widzami pełnoprawny teaser serii „Andor”, poznaliśmy listę osób odpowiedzialnych za stworzenie scenariuszy do tej produkcji. Jednym z głównych autorów spin-offu „Łotra 1” jest showrunner Tony Gilroy.

Gilroy, który ma w dorobku tekst „Łotra 1”, pierwszego pełnometrażowego widowiska z „Gwiezdnych Wojen” osadzonego poza Saga Skywalkerów, miał początkowo stanąć za kamerą serii, ale rolę tę musiał przekazać między innymi Toby'emu Haynesowi, przez wzgląd na ograniczenia w podróżowaniu podczas lockdownu. Gilroy pozostał jednak głównym showrunnerem i producentem serialu. Teraz, za sprawą portalu Amerykańskiej Gildii Scenarzystów dowiedzieliśmy się, że twórca odpowiada też za napisanie scenariuszy do trzech pierwszych odcinków debiutanckiego sezonu. Następne dwa przygotował z kolei jego brat, Dan Gilroy (mający w dorobku thrillery „Wolny strzelec” i „Velvet Buzzsaw” z Jakiem Gyllenhaalem). Autorem siódmego odcinka jest zaś Stephen Schiff (współtwórca serialu „Zawód: Amerykanin”). Na pierwszy sezon złoży się łącznie dwanaście epizodów, ale nie zdradzono jeszcze, kto podpisze się pod nimi jako główny autor.

Sprawdź też: Rachel Zegler z kolejną głośną rolą. Gwiazda „West Side Story” zagra w prequelu „Igrzysk Śmierci”.

Andor” przedstawi widzom wczesne losy Cassiana Andora, członka Sojuszu Rebeliantów, stawiającego sobie zadanie doprowadzenia zmiany w galaktyce pod reżimem Imperium. Produkcja opowie o rodzącym się na pięć lat temu przez „Łotrem 1” ruchu oporu przeciwko Imperatorowi. Oprócz powracającego w głównej roli Diego Luny na ekranie pojawią się Stellan Skarsgård, Forest Whitaker, Kyle Soller, Alex Lawther, Denise Gough oraz Genevieve O'Reilly, która po raz kolejny wcieli się w rolę Mon Mothmy. Twórcą serialu jest Tony Gilroy. W gronie reżyserów znajdują się z kolei Ben Caron („Sherlock”, „Wallander”), Susann White („Kroniki Times Square”, „Masters of Sex”) oraz wspomniany wcześniej Haynes.

Andor” zadebiutuje w ofercie platformy streamingowej Disney+ dokładnie 31 sierpnia tego roku.

Zdj. Disney Plus