Prace na planie „Obi-Wana Kenobiego” ruszają w kwietniu. Obsada oficjalnie ujawniona

Na oficjalnej stronie „Gwiezdnych Wojen” ukazał się nowy wpis poświęcony miniserialowi „Obi Wan Kenobi”, w ramach którego do kultowej roli powróci Ewan McGregor. Dowiedzieliśmy się między innymi, że prace na planie wystartują w kwietniu. Poznaliśmy też kilka nowych nazwisk, które zasilą obsadę.

W serialu pojawią się między innymi Joel Edgerton („Dar”), Kumail Nanjiani („Dolina Krzemowa”), Rupert Friend („Homeland”), Moses Ingram („Gambit królowej”), Bonnie Piesse („Gwiezdne Wojny: Zemsta Sithów”), Sung Kang („Szybcy i wściekli”) i Indira Varma („Luther”). 

Aktorzy dołączają do obsady, w której są już Ewan McGregor wracający jako tytułowy mistrz Jedi oraz Hayden Christensen mający ponownie wcielić się w Dartha Vadera. Serial wyreżyseruje Deborah Chow pracująca ostatnio między innymi przy odcinkach The Mandalorian.

Akcja serialu rozpocznie się na 10 lat po wydarzeniach z filmu Gwiezdne wojny: część III – Zemsta Sithów”, w którym mistrz Jedi poniósł swoją największą porażkę, stracił najlepszego przyjaciela Anakina Skywalkera, który po upadku i przejściu na Ciemną stronę Mocy stał się Lordem Sithów Darthem Vaderem.

8D53D4AE-A069-41E9-967B-2E9805D2EAAC.jpeg

źródło: starwars.com / zdj. Disney