Premiera nowego filmu twórcy „Ex Machiny” i „Men” przyspieszona. Kiedy zadebiutuje „Civil War”?

Wytwórnia A24 postanowiła przyspieszyć zagraniczną premierę nowego filmu Alexa Garlanda, czyli twórcy takich współczesnych klasyków sci-fi jak „Anihilacja” czy „Ex Machina”. Według nowego harmonogramu „Civil War” będzie można zobaczyć pełne dwa tygodnie wcześniej

Akcja filmu rozegra się w niedalekiej przyszłości i przeniesie widzów do Stanów Zjednoczonych pogrążonych w nowej wojnie domowej. Rząd przeprowadza ataki na mieszkańców własnego kraju, a na Kapitolu strzela się do dziennikarzy. Trwa wyścig do Białego Domu, który balansuje na ostrzu noża i może mieć wpływ na losy całej ludzkości.

Główne role w „Civil War” zagrali: Kirsten Dunst („Psie pazury”), Wagner Moura („Narcos”), Stephen McKinley Henderson („Diuna”) oraz Cailee Spaeny („Priscilla”). Na ekranie pojawią się również Karl Glusman („Neon Demon”), Jonica T. Gibbs („Fresh”) czy stała współpracowniczka reżysera, Sonoya Mizuno („Bajecznie bogaci Azjaci”).

Alex Garland wyreżyserował film na podstawie własnego scenariusza. Warto dodać, że przed paroma dniami dowiedzieliśmy się też, że filmowiec planuje realizację następnego sequela „28 dni później”. Film miałby być początkiem nowej trylogii.  

Sprawdź też: Neve Campbell powróci do „Krzyku”? „Mam nadzieję, że franczyza się nie posypie”

„Civil War” – premiera przesunięta na połowę kwietnia. O debiucie w Polsce nadal cisza

Kirsten Dunst w nowym filmie Alexa Garlanda.JPG 

W ramach najnowszej zmiany w grafiku tegorocznych premier studia A24, „Civil War” doczekało się przyspieszenia o pełne dwa tygodnie. Wcześniej film miał trafić na ekrany kin za oceanem dokładnie 26 kwietnia. Nowy termin debiutu to natomiast 12 kwietnia. Dodajmy, że choć tego samego dnia film nie zawalczy o uwagę kinomanów z żadnym z głośniejszych tytułów, to część fanów opowieści dystopijnych może zdecydować się na seans na ekranie telewizora. Tego samego dnia bowiem w ofercie serwisu streamingowego Prime Video pojawią się premierowe odcinki „Fallouta”, czyli postapokaliptycznego serialu zainspirowanego kultowymi grami RPG.

Dodajmy, że pomimo ustalenia amerykańskiego terminu premiery, wciąż nie wiemy, kiedy film trafi do kin w Polsce. Nie potwierdzono też, która z rodzimych firm zajmie się dystrybucją. 

Sprawdź też: Christian Bale nowym Frankensteinem. Do obsady murowanego hitu dołącza gwiazda „American Beauty”

zdj. A24