Prequel „Yellowstone” z Helen Mirren i Harrisonem Fordem zmienia tytuł i kluczowy czas akcji

Kolejny prequel hitowej serii „Yellowstone” doczekał się nowego tytułu. Produkcja mająca trafić do oferty Paramount+ już w grudniu tego roku będzie nosić nazwę „1923”, by lepiej niż „1932” odzwierciedlić główny czas akcji. W pierwszoplanowych rolach zobaczymy Helen Mirren i Harrisona Forda.

Produkcja skupi się na kolejnym pokoleniu Duttonów i opowie o historii rodziny z czasów prohibicji oraz Wielkiego Kryzysu. Serial będzie kontynuacją produkcji „1883”, w której poznaliśmy historię początku rodu. Jak na razie nie ujawniono, kogo zagrają Ford i Mirren, ale niewykluczone, że wcielą się w członków rodziny Duttonów. Zmianę tytułu podyktowało przeniesienie większości akcji do pierwszej dekady dwudziestolecia międzywojennego. Produkcja ma w większym stopniu niż wcześniej zapowiadano, skupić się na okresie natychmiast po zakończeniu I wojny światowej i początku prohibicji (w 1920 roku). 

Sprawdź też: Filmowa biografia Elvisa Presleya mogła trwać nawet 4 godziny. Dlaczego głównej roli nie zagrał Harry Styles?

Za wyprodukowanie „1923” odpowiadają firmy MTV Entertainment Studios, 101 Studios i Bosque Ranch Productions. Oprócz Taylora Sheridana jako producenci kontrolę nad serialem sprawują John Linson, Art Linson, David C. Glasser, Ron Burkle, Bob Yari i Ben Richardson.

źródlo: variety.com / zdj. Disney / Warner Bros.