Prime Video pamięta o serialowej adaptacji „God of War”. Na jakim etapie są przygotowania?

Minęło już trochę czasu odkąd po raz ostatni słyszeliśmy o serialu na podstawie „God of War”, ale wygląda na to, że adaptacja jednej z najpopularniejszych serii gier wideo na konsole PlayStation nadal znajduje się w przygotowanich. O statusie projektu wspomniano podczas konferencji prasowej Sony na targach CES

God of War” nadal w planach. Rozpoczęły się prace nad scenariuszami

Choć do najważniejszych elementów tegorocznej odsłony targów należała w przypadku Sony prezentacja elektrycznego pojazdu (którym będzie można sterować z wykorzystaniem pada do konsoli PlayStation 5), przedsiębiorstwo nie odmówiło sobie zaprezentowania swoich najważniejszych, nadchodzących tytułów w obrębie kina i streamingu. Wspomniawszy o nadchodzących premierach takich widowisk jak „Pogromcy duchów: Imperium lodu”, „Venom 3” czy „Madame Web”, pokrótce odniesiono się do jednego z najciekawiej zapowiadających się seriali. Mowa oczywiście o odcinkowej adaptacji „God of War”, czyli produkcji, którą – jak wiemy jeszcze od roku 2022 – zajmuje się Rafe Judkins pracujący dla Amazona przy „Kole czasu”.

Sprawdź też: „Rodzina Soprano” trafiła… na Tik-Toka. HBO świętuje 25. rocznicę słynnego serialu

Za podarowanie fanom drobnej aktualizacji w sprawie projektu odpowiada Katherine Pope, kierowniczka Sony Pictures Television Studio. Na początu konferencji prasowej zorganizowanej po głównej części prezentacji Pope wyjaśniła, że przygotowania „God of War” znajdują się w toku – w chwili obecnej toczą się prace nad scenariuszami odcinków serialu. Jak wiemy jeszcze z wcześniejszych raportów o tej produkcji, napisaniem tekstów zajmują się Mark Fergus i Hawk Osby odpowiadający za popularną serię „The Expanse”.

Pomimo toczących się przygotowań, serial wciąż znajduje się na wczesnym etapie – wytwórnia nie przekazała zatem żadnych informacji, co do potencjalnego terminu premiery. Jednak biorąc pod uwagę trwające prace nad scenariuszami możemy oczekiwać, że premiera streamingowych przygód boga wojny Kratosa odbędzie się najwcześniej w roku 2026

Seriale oparte na grach wideo zaleją streamingowe platformy

Przypomnijmy, że powstanie pod stałym nadzorem telewizyjnego oddziału studia Sony Pictures oraz wytwórni PlayStation Productions. Seria gier wideo spod szyldu „God of War” została zapoczątkowana w 2005 roku, a jej ostatnia odsłona o podtytule „Ragnarok” debiutowała w listopadzie 2022 roku.

Głównym bohaterem serialu będzie wspomniany Kratos, który po wygnaniu się ze starożytnej Grecji, chce odciąć się od swojej krwawej przeszłości i składając broń, szuka swojego nowego miejsca w nordyckiej krainie Midgard. Kiedy umiera jego ukochana żona, Kratos wraz ze swoim synem, z którym nie łączą go zbyt dobre relacje, wyrusza w niebezpieczną podróż, aby spełnić ostatnią wolę swojej żony i rozsypać jej prochy z najwyższego szczytu. Wkrótce okazuje się, że wyprawa zamienia się w epicką podróż, która wystawi na próbę więzi między ojcem a synem i zmusi Kratosa do walki z nowymi bogami i groźnymi bestiami o losy świata.

Warto dodać, że „God of War” nie jest bynajmniej jedynym tytułem na growej licencji, który powstaje obecnie z myślą o streamingowej ofercie. Wraz z Sony twórcy związani z platformą streamingową Netflix pracują też nad adaptacją gier RPG science fiction „Horizon”. W przygotowaniach znajduje się też drugi sezon celebrowanego „The Last of Us”. Z kolei najbliżej widzów znajduje się obecnie serial „Fallout”, który Jonathan Nolan i Lisa Joy (twórcy „Westworld”) nakręcili na podstawie kultowego cyklu gier post-apo studia Bethesda. Jeszcze na początku grudnia serwis streamingowy udostępnił w sieci pierwszy zwiastun. Zobaczycie go w tym miejscu.

źródło: deadline.com / zdj. Sony