Kiedy 2. sezon serialu „Problem trzech ciał”? Na ilu seriach się skończy? Netflix ma ambitne plany

Netflix połączył siły z twórcami „Gry o Tron” i ma nadzieję, że serialowa ekranizacja popularnej powieści science fiction „Problem trzech ciał” będzie równie wielkim hitem co produkcja fantasy od HBO. Do tego potrzebne są jednak kolejne sezony, więc warto zadać sobie pytanie: Czy „Problem trzech ciał” dostanie drugi sezon, a jeśli tak to kiedy?

Czy będzie drugi sezon „Problemu trzech ciał”?

Nowy serial Netfliksa zebrał mieszane recenzje, ale przeważają wśród nich raczej pozytywne opinie. Jak na razie jest jeszcze za wcześnie, aby orzec, jak „Problem trzech ciał” wypada w oczach widzów, ale pewne jest natomiast to, że gotowi na drugi sezon są już David Benioff i DB Weiss odpowiadający za serial jako showrunnerzy. Duet odpowiadający przez osiem lat za serialową „Grę o Tron” zabrał się za przeniesienie na ekran popularnej powieści science fiction autorstwa Cixina Liu i już na etapie planowania była to produkcja mająca doczekać się przynajmniej trzech sezonów.

Jeszcze kilka lat temu moglibyśmy z góry założyć, że Netflix nie zważając na wynik pierwszego sezonu, doprowadzi do zrealizowania następnych odsłon, ale ostatnio polityka streamingowego giganta wyraźnie się zmieniła i często podchodzi zdecydowanie ostrzej do kwestii zamawiania drugich sezonów. Kluczowa stała się tutaj przede wszystkim oglądalność i potencjał serialu. O tym, jak wypadnie popularność „Problemu trzech ciał”, dowiemy się dopiero w  najbliższy wtorek, kiedy poznamy wynik za trwający tydzień.

Sprawdź też: „Problem trzech ciał” – recenzja serialu science fiction. Wszystkie grzechy Netfliksa.

Już teraz mamy jednak potwierdzenie, że Benioff, Weiss i trzeci współtwórca serialu Alexander Woo pracują już nad drugim sezonem „Problemu trzech ciał”. Jeszcze przed premierą pierwszej serii trio wprost ujawniło swoje plany dotyczące przeniesienia na ekran wydarzeń opisanych w pozostałych tomach serii „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”. Pierwszy sezon, który możecie już oglądać na Netflix, jest przede wszystkim ekranizacją wydarzeń opisanych w pierwszym tomie o tytule „Problem trzech ciał”. Saga składa się jednak z jeszcze dwóch tomów noszących tytuły: „Ciemny las” oraz „Koniec śmierci”.

Drugi sezon „Problemu trzech ciał” – kiedy premiera na Netflix?

Problem trzech ciał 2 sezon kiedy

Jeśli chodzi o drugi sezon, to mamy coś więcej niż tylko wstępny pomysł. Jesteśmy na znacznie dalszym etapie niż wstępne planowanie” – przekonywał Benioff i podkreślał, że pierwszy sezon jest adaptacją pierwszej książki, a hipotetyczny sezon drugi będzie analogicznie dotyczył drugiej książki. Co jednak ciekawe, twórca stwierdził też, taki scenariusz nie będzie już możliwy przy okazji ostatniej części książkowej trylogii i trzeci tom ze względu na wyjątkowe nagromadzenie istotnych wydarzeń będzie potrzebował  kilku sezonów. Jeśli więc Netflix dopuści do zrealizowania pełnego planu twórców, to „Problem trzech ciał” doczeka się przynajmniej czterech sezonów.

Sprawdź też: Koniec długiego czekania! „Oppenheimer” w końcu w streamingu! Kiedy na Netflix?

Trzecia książka jest ogromna. Wydaje mi się, że jest dwa razy dłuższa niż poprzednie dwa tomy. Więc może to będzie jeden sezon, a może dwa. Ale wiesz, myślę, że potrzebowalibyśmy co najmniej trzech, może czterech sezonów, aby opowiedzieć całą historię”. W rzeczywistości trzeci tom nie jest aż tak długi i liczy sobie 835 stron, podczas gdy pierwszy to 452 strony, a drugi 671 stron.

Jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o tym, kiedy drugi sezon „Problemu trzech ciał” może mieć premierę na platformie Netflix, ale nie powinniśmy się go spodziewać wcześniej niż w drugiej połowie 2025 roku. Fani czekający na kolejne odcinki mogą pocieszać się tym, że scenariusz do drugiej serii jest już przygotowywany i po tym, jak Netflix da zielone światło na jego zrealizowanie, to ekipa powinna w miarę szybko wrócić do pracy na planie.

zdj. Netflix