Przed Wami nowy Kapitan Ameryka. Marvel pokazał zdjęcie z filmu

Marvel postanowił uczcić przypadające na 4 lipca amerykańskie święto narodowe, pokazując światu zdjęcie przedstawiające nowego Kapitana Amerykę. Po tym, jak Steve Rogers przeszedł na zasłużoną emeryturę, miano obrońcy Ameryki przejął Sam Wilson grany przez Antony'ego Mackiego.

Oto nowy Kapitan Ameryka. Marvel pokazał nowe zdjęcie

Ostatnio dobiegły końca dokrętki do filmu „Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat”, który będzie pierwszą kinową produkcją, w której tytułowy bohater grany do tej pory przez Chrisa Evansa zostanie zastąpiony przez Antony'ego Mackiego. Przedstawiciele Marvel Studios postanowili skorzystać z okazji, że w USA trwa właśnie długi weekend z okazji Święta niepodległości i pokazali w mediach społecznościowych nowe zdjęcie Sama Wilsona w stroju Kapitana Ameryki.

Widzimy, że Wilson będzie nosił nieco zmieniony kostium, ale nieodzownym elementem jego wyposażenia pozostanie tarcza wykonana z wibranium, którą w końcowych fragmentach filmu „Avengers: Koniec gry” przekazał mu Steve Rogers. Kevin Feige stojący na czele Marvela zapowiadał, że w filmie nie będzie żadnych kosmitów, żadnych inwazji obcych, żadnych podróży w czasie i film ma przypominać klimatem „Zimowego żołnierza” i być mocno ugruntowanym widowiskiem. Z kolei Mackie przekonywał, że dzięki temu filmowi Sam zyskuje szansę na ugruntowanie pozycji prawdziwej gwiazdy i Avengera.

Sprawdź też: Netflix anulował trzy seriale. Wśród nich adaptacja głośnej gry wideo. W tle oskarżenia o toksyczność.

Anthony Mackie Kapitan Ameryka

Ten film to wyraźny reset” – dodawał aktor. To naprawdę przywraca ideę tego, czym jest i jaki będzie ten wszechświat. Myślę, że dzięki tym filmom uzyskasz jasny, nowy wgląd, w to, w jakim kierunku zmierza Marvel, tak jak było to w przypadku Zimowego żołnierza.

Po opóźnieniach związanych z koniecznością przeprowadzenia dokrętek Marvel wyznaczył datę premiery filmu „Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat” na 14 lutego 2025 roku. W obsadzie filmu obok głównego gwiazdora są również: Harrison Ford przejmujący rolę, Thaddeusa Rossa, Liv Tyler wracająca jako Betty Ross, Carl Lumbly („Kolor przyjaźni”) i Tim Blake Nelson wracający jako Samuel Sterns z filmu „Incredible Hulk”, który ma być głównym złoczyńcą nowej produkcji Marvela. Film wyreżyserował Julius Onah, twórca filmów „Paradoks Cloverfield” oraz „Luce”.

zdj. Marvel