Przetrwał „Biały Lotos”. Teraz uśmiechnie się w kontynuacji megahitu kina grozy

Paramount powoli odsłania karty w sprawie wyczekiwanej przez fanów kina grozy kontynuacji „Uśmiechnij się”, jednego z najlepiej zarabiających dreszczowców z roku 2022. Dowiedzieliśmy się, że w filmie pojawi się Lukas Gage. Znacie go między innymi z „Białego Lotosu”.

Przypomnijmy, że „Uśmiechnij się 2” jest jednym z priorytetowych projektów Paramount Pictures i zatrudnionego przez wytwórnię na kilka najbliższych lat Parkera Finna. Amerykański filmowiec – dla którego horror z 2022 roku był pełnometrażowym debiutem za kamerą – zajmuje się sequelem zarówno jako reżyser, jak i scenarzysta i producent. 

Kolejne nazwisko w obsadzie „Uśmiechnij się 2”. Premiera jeszcze w tym roku

Lukas Gage Biały Lotos

Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że główną rolę w filmie odegra Naomi Scott, czyli była księżniczka Jasmina z „Aladyna” w aktorskim widowisku Disneya. Teraz z obsadą oficjalnie związano Lukasa Gage'a, znanego ze wspomnianego „Białego Lotosu”. W głośnym serialu HBO oglądaliśmy go sezonie pierwszym, w którym wystąpił jako Dillon, pracownik ekskluzywnego hotelu na Hawajach. Amerykanin pojawiał się też w takich odcinkowych produkcjach, jak „Euforia” czy „Ty”.

Przypomnijmy, że gwiazdą pierwszego filmu była Sosie Bacon, znana z „Trzynastu powodów” oraz kryminalnego dramatu „Mare z Easttown”. Aktorka wcieliła się postać psychiatry, która po dziwnym i traumatycznym wydarzeniu z udziałem pacjenta, zaczyna doświadczać przerażających zjawisk. Powodują one, że kobieta jest coraz bardziej przekonana, że prześladują ją złowrogie siły nadprzyrodzone. Na chwilę obecną nie wiemy, czy postacie wprowadzone w kontynuacji będą w jakikolwiek sposób powiązane z bohaterką pierwszej odsłony.

Sprawdź też: Prime Video pamięta o serialowej adaptacji „God of War”. Na jakim etapie są przygotowania?

„Uśmiechnij się 2” zawita na ekrany dokładnie 18 października tego roku (w tym miejscu przeczytacie, jak debiut filmu wpisze się w pozostałe premiery kina grozy 2024). Warto przypomnieć, że pierwsza odsłona dreszczowca zarobiła dla wytwórni aż 217 milionów dolarów na całym świecie (przy budżecie produkcyjnym wynoszącym zaledwie około 17 milionów) i dołączyła tym samym do najlepszych horrorów i filmów grozy roku 2023 – przynajmniej pod względem wyników finansowych.

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. Paramount Pictures / HBO