Qi’ra z „Hana Solo” powraca na nowej okładce komiksu „Crimson Reign”

Lucasfilm udostępnił kolejną okładkę nowej serii komiksowej podejmującej postać Qi'ry, którą w filmie o Hanie Solo zagrała Emilia Clarke („Gra o Tron”). Wraz z nową grafiką otrzymaliśmy też oficjalny opis minicyklu „Star Wars: Crimson Reign” od scenarzysty Charlesa Soule'a.

„Crimson Reign” będzie ciągiem dalszym komiksowego eventu, który toczy się obecnie w ramach gwiezdnowojennych opowieści obrazkowych. We współtworzenie historii „War of the Bounty Hunters” biorą udział scenarzyści głównej serii „Star Wars” oraz równoległych cyklów: „Darth Vader” i „Łowcy nagród”. Wizualną stronę komiksu opracuje Steve Cummings.

W ramach „Crimson Reign” autorzy obiecują mocne przekształcenie historii gwiezdnowojennej galaktyki w dobie Rebelii. Oficjalny opis:

Historia, która rozpoczęła się w „War of the Bounty Hunters” trwa dalej, dzięki drugiej części trylogii stawiającej na gruntowne przekształcenie historii galaktyki „Gwiezdnych Wojen” w erze Rebelii. W programie znajdują się powroty ulubionych postaci, szokujące zwroty akcji, niezwykłe pokazy potęgi Mocy i opowieść zabierająca czytelników przez najmroczniejszy półświatek „Gwiezdnych Wojen”, aż do imperialnego pałacu na Coruscant. 

Na miniserię złoży się pięć zeszytów. Warto dodać, że poza Qi'rą w serii ma pojawić się między innymi Ren, czyli przyszły rywal Bena Solo. Zamaskowany antagonista został wprowadzony do kanonu w ramach komiksu „Rise of Kylo Ren”.  

Soule ma na koncie szereg historii osadzonych w uniwersum „Gwiezdnych Wojen”, w tym serię o początkach Dartha Vadera oraz origin story Kylo Rena. Soule odpowiada też za powieść „Światło Jedi”, czyli znakomity ubiegłoroczny wstęp do ery Wielkiej Republiki.

Star Wars: Crimson Reign okładka komiksu

zdj. Disney / Marvel