Rachel Zegler dostała specjalną zgodę na promowanie nowych „Igrzysk śmierci”

Rachel Zegler i Tom Blyth otrzymali specjalną zgodę na promowanie filmu „Igrzyska Śmierci: Ballada ptaków i węży”. Gwiazdy nowej produkcji od studia Legendary będą mogły zaangażować się w uroczyste premiery i wywiady pomimo trwającego cały czas strajku aktorów.

Rachel Zegler i Tom Blyth będą mogli promować film „Igrzyska Śmierci: Ballada ptaków i węży

Od kilku tygodni w Hollywood mówi się, że strajk aktorów jest na dobrej, ale długiej drodze do zakończenia. Słyszymy o kolejnych spotkaniach pomiędzy przedstawicielami wytwórni i związku, a najbliższe ma odbyć się jeszcze w tym tygodniu. O tym, że możemy w końcu doczekać się zakończenia protestu, świadczy najnowsza decyzja Gildii aktorów. Przedstawiciele SAG-AFTRA wyrazili indywidualną zgodę dla obsady nowych „Igrzyska Śmierci” na zaangażowanie się w promowanie listopadowej premiery kinowej. Do tej pory przez ostatnie miesiące aktorzy należący do związku mieli całkowity zakaz brania udziału w oficjalnych premierach filmów, w których zagrali oraz jakiegokolwiek ich promowania za pomocą wywiadów, czy mediów społecznościowych. Gildia sporadycznie decydowała się na przyznawanie indywidualnych zgód, ale przeważnie w stosunku dla mniej kosztownych produkcji – promowany mógł być choćby film Priscilla”.

Zrobienie wyjątku dla filmu o sporym budżecie możemy odczytywać jako dobry sygnał dla całej branży, ale przede wszystkim dla samego studia Legendary. Jak informowaliśmy niedawno na Filmożercach, prognozy dotyczące finansowego wyniku „Ballada ptaków i węży” nie były zbyt powalające i zapowiadały najsłabsze otwarcie franczyzy. Brak kampanii promocyjnej z udziałem Rachel Zegler i Toma Blytha był jednym z powodów, dla których analitycy nie spodziewali się otwarcia przekraczającego 50 mln dolarów. Dla filmu z budżetem wynoszącym 100 mln dolarów byłby to wynik, może nie katastrofalny, ale na pewno taki, który nie pozwalałby na osiągnięcie finansowego sukcesu. 

zdj. Lionsgate