Rachel Zegler w nowej wersji „Romea i Julii”! To będzie adaptacja dla pokolenia TikToka

Szekspir wiecznie żywy! Tej jesieni widzowie będą mogli zobaczyć kolejne dwie wariacje na temat legendarnej sztuki Williama Szekspira. W głównej roli w nowej adaptacji „Romeo i Julia” zagrają Rachel Zegler, którą niedługo zobaczymy w roli Królewny Śnieżki oraz Kit Connor z „Heartstopper”.

Rachel Zegler zagra Julię w adaptacji dramatu Szekspira dla pokolenia TikToka

Moda na nowe adaptacje „Romeo i Julia” trwa w najlepsze. Niedawno ogłoszono, że w kolejnej teatralnej wersji dramatu zagra Tom Holland. Obok gwiazdora superbohaterskich produkcji Marvela w roli Julii pojawi się początkująca aktorka Francesca Amewudah-Rivers, która występowała do tej pory głównie w serialu „Zła edukacja” od stacji BBC. Nie będzie to jednak jedyna wersja „Romeo i Julii”, jaka trafi tej jesieni na deski teatru. Ogłoszono właśnie, że we współczesnej adaptacji klasycznego dzieła Szekspira wystąpią też Rachel Zegler oraz Kit Connor znany najbardziej z serialu „Heartstopper” od platformy Netflix.

Spektakl z Zegler w obsadzie wyreżyseruje Sam Gold, a nad przygotowaniem muzyki będzie pracował Jack Antonoff, producent nagrodzony statuetką Grammy i znany ze swojej współpracy z Taylor Swift. Gold pracował ostatnio nad reżyserią sztuki „Wróg ludu” z Jeremym Strongiem („Sukcesja”) w obsadzie. Wcześniej mierzył się także z przeniesieniem na współczesny język „Makbeta” z Danielem Craigiem w roli głównej oraz „Królem Learem” z Glendą Jackson. Za choreografię odpowiedzialna będzie Sonya Tayeh, nagrodzona statuetką Tony za pracę przy „Moulin Rouge”.

Sprawdź też: „Diunę 2” obejrzycie już w domu! Co z premierą na HBO Max i Netflix?

Kit Connor Rachel Zegler jako Romeo i Julia

Nowa wersja „Romea + Julii” ma być skierowana do pokolenia TikToka i promowana jest hasłem głoszącym, że: „młodzież ma przej*bane”. Reżyser przekonywał, że inspiracją dla jego wersji są jesienne wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, które zadecyduje o przyszłości młodego pokolenia. „W związku ze zbliżającymi się listopadowymi wyborami prezydenckimi postanowiłem, że tej jesieni zrobię przedstawienie, które będzie celebrować młodość i nadzieję oraz uwalniać gniew młodych ludzi na świat, który odziedziczą” – Gold oznajmił w swoim oświadczeniu.

Sztuka zostanie wystawiona jesienią na Broadwayu. W oficjalnym opisie czytamy: „Młodzież ma przej*bane. Pozostawiona sama sobie w pełnym przemocy świecie rodziców, impulsywna para kochanków pędzie ku swemu nieuniknionemu przeznaczeniu. Odurzający poziom namiętności szybko przeradza się w brutalny chaos, który może zakończyć się tylko w jeden sposób”.

zdj. Netflix / Depositphotos