„Diunę 2” obejrzycie już w domu! Co z premierą na HBO Max i Netflix?

Drugą część „Diuny” cały czas dostępna jest jeszcze w kinach, ale od dzisiaj film możecie oglądać też w domu. Największy hit bieżącego roku zawitał właśnie do cyfrowej dystrybucji za pośrednictwem najpopularniejszych serwisów VOD. Gdzie obejrzymy film „Diuna: część druga”? Co z premierą na HBO Max?

Premiera „Diuny 2” na VOD. Najważniejsze informacje

  • Film „Diuna: część druga” trafił na serwisy VOD 16 kwietnia.
  • W Polsce druga „Diuna” w streamingu pojawi się na platformie HBO Max.
  • Premiera w streamingu najprawdopodobniej przypadnie na przełom czerwca i lipca 2024 roku.

Diuna: Część druga” – gdzie obejrzeć film? Premiera na VOD

Mimo cały czas świetnych wyników z kin studio Warner Bros. zdecydowało się, że „Diuna: część druga” już teraz stanie się dostępna dla widzów chcących obejrzeć film z poziomu domowej kanapy. Film zebrał z kinowych kas ponad 684 mln dolarów na całym świecie i jest najbardziej dochodową produkcją z udziałem Timothéego Chalameta w historii. Pojawienie się filmu w serwisach VOD zapewne odbije się na wpływach do kas, ale włodarze Warnera odpowiadają na premierę w cyfrowej dystrybucji ponownym wprowadzeniem nowej „Diuny” do najlepszych lokalizacjach IMAX w USA.

Sprawdź też: Netflix schodzi na drugi plan! W tym tygodniu największe nowości mają Prime Video i Apple TV+!

Niektórzy zakładali, że kinowy sukces „Diuny” sprawi, że film nie zadebiutuje tak szybko online, ale jak już informowaliśmy kilkanaście dni temu na Filmożercach, studio Warner Bros. nie zamierzało przeciągać kinowego okna i zdecydowało się na wprowadzenie produkcji do serwisów VOD już 47 dni po premierze na dużym ekranie. Dzisiaj „Diuna: część druga” pojawiła się w ofercie najpopularniejszych platform VOD. Gdzie i za ile możecie j obejrzeć?

Platforma Wypożyczenie Kupno Wersje 4K
Premiery Canal+   49,99 zł brak brak
iTunes 49,99 zł 64,99 zł dostępna
Rakuten 49,99 zł 69,99 zł dostępna
PLAY 49,00 zł brak brak
Player 40,00 zł brak brak
Prime Video 49,99 zł 64,99 zł dostępna

Kiedy „Diuna 2” trafi na HBO Max? Co z premierą na Netflix?

Diuna 2 kiedy na HBO

Premiera filmu w serwisach VOD nie jest jednoznaczna z pojawieniem się „Diuny 2” w ofercie platformy streamingowej HBO Max. Jak na razie studio Warner Bros. nie ujawniło oficjalnej daty premiery w swoim serwisie, ale możemy opierać się na mniej konkretnych komunikatach z wytwórni oraz na tym, jak szybko poprzednie produkcje Warnera debiutowały na HBO Max.

Sprawdź też: Robert Downey Jr. z przyjemnością wróci do Marvela! Aktor broni szefa MCU.

Z ostatnich przekazów wynikało, że premiery filmu Diuna: część druga należy spodziewać się na platformie HBO Max najwcześniej w drugiej połowie czerwca. Za takim terminem premiery przemawia też ustalony już oficjalnie termin premiery wydań płytowych z filmem, który przypadnie na 24 maja. W Polsce druga „Diuna” trafi na wszystkie płyty DVD, Blu-ray i 4K UHD, a o szczegółach dostępnych wydań możecie przeczytać w poprzednim artykule na Filmożercach.

Pozostaje jeszcze pytanie, czy „Diuna 2” trafi w najbliższym czasie na platformę Netflix? Odpowiedź brzmi: nie. Film będzie dostępny w streamingu przez długie miesiące wyłącznie w serwisie HBO Max. Jeszcze niedawno premiera na Netfliksie wydawałaby się w ogóle niemożliwa, ale biorąc pod uwagę, że studio Warner Bros. sprzedaje licencje Netfliksowi na swoje popularne produkcje, możemy zakładać, że do takiej premiery dojdzie, ale dopiero w dalekiej przyszłości (najwcześniej latem 2025 roku).

źródło: Filmozercy.com / zdj. Warner Bros.